Alíkovina

Pozvánka na sraz v Olomouci od Pavlikkamarad

vydáno  •  Srazy uživatelů Alíka

Přihlaste se na sraz v Olomouci a nebudete litovat. Zve Vás všechny Pavlikkamarad.

Na náměstí v Olomouci, © Pralinka2

V článku www.alik.cz/a/pozvanka-na-sraz-alika-v-olomouci-v-sobotu-13-rijna-2018 bylo uvedeno, že v sobotu 13. října bude sraz Alíka v Olomouci a že program srazu bude upřesněn. Nyní přinášíme podrobnější informace k programu srazu.

Začátek srazu bude v sobotu 13. října 2018 kolem 10:00 až 10:30 hodin, přesné místo a čas budou oznámeny přihlášeným účastníkům do pošty. Odtamtud se půjde buď pěšky nebo pojede tramvají k muzeu a tam bude buď komentovaná prohlídka, nebo co si pro nás připravili. (To je i pro mě překvapení). Od muzea se půjde na Horní a Dolní náměstí, kde jsem pro Vás vyhledal informace o kašnách, které se zde nacházejí, a vyhledal jsem i informace o jejich tvůrcích. Snad podle času dáme volnost Vám všem a podle času zhruba kolem 13:00 se půjde na oběd, kde bude volná debata dle rozvrhu a časového harmonogramu.

Dále je na programu Korunní pevnůstka, kde můžete zažít styk se Sluncem, Velkým třeskem, vzdálenými galaxiemi, blízkou budoucností atd. Další expozice je Věda v pevnosti, kde se můžete obléci do dobové uniformy a zažít cestu do doby Marie Terezie v Olomouci. Další expozice je Světlo a tma, kde se dozvíte vše o světle a zrodu elektrické energie. Jak vznikla, co se s ní dá dělat a jak je pro svět důležitá.
Další expozice je Vodní svět, kde se v maketě koryta řeky dostanete do podmořského světa, kde můžete potkat i vážku obrovskou. V další expozici se můžete dostat do 8 metrů velké makety lidského mozku a jeho neuronové sítě, kde se dozvíte, jak vůbec mozek funguje.

Myslím, že dál psát nemusím, protože to, co nestihneme 13. 10., stihneme na příštím srazu Alíka v Olomouci. A věřím, že pokud se Vám to bude moc líbit, navštívíme i jiná místa Olomouce, která jsme nenavštívili dne 13. 10. 2018.

Přihlášky na sraz i nadále posílejte do Alíkovské pošty správci Pralinka2.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (31)

Příspěvek z 5. října 2018 v 11:20.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

Už! :->

Příspěvek z 4. října 2018 ve 20:58.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

Ahaaaa

Příspěvek z 4. října 2018 ve 20:57.
majdula2000 v něm napsala:

Asi to pořád není odsouhlasené...