Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pravé poučení – o knížce Svět emoji

  vydáno  •  Knihy

  Hodně a ráda čtu knížky. K Vánocům roku 2020 jsem dostala knihu o emoji. Když jsem si ji přečetla, tak jsem teprve zjistila, co musí každá správná knížka obsahovat. Nakonec mám pro vás tipy na knížky.

  Svět emoji, © Lollymaniak

  Když jsem si Svět emoji přečetla, zjistila jsem, že proto, aby se mi knížka líbila, musí mít správné poučení. V této knížce to tak totiž nebylo. Vůbec nešla příkladem, právě naopak. Jako příklad uvedu kapitolu o emoji hovínku:

  Hovínko si založilo účet na FaceEmojibooku. Bylo tam velmi populární, ale nenastavilo si profilovku. Jeho fanoušci po něm chtěli, aby se odhalilo. Když to Hovínko udělalo, všichni ho začali nenávidět. Nakonec se to spravilo tak, že si na sebe napatlalo spoustu make-upu a filtrů.

  No není to hrozné? Už po této kapitole jsem knížku chtěla odložit, ale řekla jsem si, že to třeba bude lepší. No, jenže jsem se spletla... Každopádně jsem si po dočtení přečetla upoutávku (ano, po dočtení), jestli tam nenajdu vysvětlení. Dočetla jsem se tam pouze to, že by knížka měla poradit... Vidím to na tři možnosti: buďto autor nebral psaní knihy vážně, nebo se zbláznil, nebo jsem úplně mimo já. Tu třetí možnost ale asi vylučuji, podle recenzí na Knihy Dobrovský mají ostatní totiž podobný názor...

  Každá knížka by tedy měla mít poučení. Většinou je to to, že být zlý se nevyplácí (a další podobné věci). Najdou se ale i originálnější poučení, např. to, že nemůžeme nikoho soudit podle oblečení. Nejoriginálněji to však podle mě zvládá David Walliams. Knížky jako Malý miliardář, Babička drsňačka nebo Pan Smraďoch vám chci nesmírně doporučit.

  Doufám, že jste si z tohoto článku taky nějaké to poučení vzali. Doufám taky, že teď máte tipy na knížky. Mějte se hezky, uvidíme se u nějakého dalšího článku a ahoj!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  Podle mě tato kniha trochu ponaučení měla, že si máš dávat pozor na sociálních sítích a nedopadnout jako ta hlavní postava příběhu. Jinak souhlasím s Veryfr, 3 tlapky.

  Veryfr v něm napsala:

  Článek je docela krátký, knížku jsem myslím kdysi četla, ale líbila se mi (protože mi bylo tak 10). V článku mohlo být víc informací, autor, počet stran, kdy byla vydaná atd. Jinak to, že každá knížka by měla mít ponaučení podle mě není pravda, třeba komiksy ponaučení mít nemusí. 3 tlapky

  Pralinka2 v něm napsal:

  Krátké to je, ale je hezké se dovědět, že i takové knížky vycházejí, a pokud si ta knížka delší komentář nezaslouží, tak co s tím, že jo.