Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pravidla a distanční výuka

  vydáno  •  učení · škola

  Distanční výuka, tu jsme zažili. Ne vždy to bylo jednoduché, ale vše mělo svůj řád a pravidla. Jaké by to bez pravidel bylo? Fungovala by distanční výuka bez pravidel?

  Notebooky, tablet a počítač pro žáky a studenty, © Technet.cz

  Pro začátek jsem si vypsal dle mého názoru nejdůležitější pravidla na světě:

  1. Pravidlo slušného chování: pustit staršího člověka nebo těhotné ženy a matky s dětmi sednout v hromadných dopravních prostředcích, uvolnit vyhrazené místo pro osoby s postižením, neskákat do řeči, pozdravit, poprosit a poděkovat, být ohleduplný a ... pravidel slušného chování je hodně. :-)
  2. Pravidla silničního provozu: než začnu nastupovat, nechám vystupující cestující vystoupit, necpu se a starší nechám nastoupit první, rozhlédnu se na přechodu, dbám dopravních značek, ... I těchto pravidle je mnoho.
  3. Dodržování školního řádu.
  4. Pravidla ve sportu – Fair Play.

  A jaké by to bylo bez pravidel?

  Svět bez pravidel by byl chaotický, plný zmatků, lidé by nevěděli, kdo má přednost v jízdě, a zvítězil by zřejmě silnější jedinec. Docházelo by k různým haváriím, nemohly by se hrát žádné sporty. U obědů ve škole by byl velký chumel lidí, protože by se nestálo v řadě, lidé by se nedostali včas do práce, jelikož by řidiči nedodržovali jízdní řády, a cestující by nevěděli, v kolik hodin který spoj odjíždí. Zkrátka by se tu nedalo v klidu žít. Byl by chaos.

  Distanční výuka

  Online výuka se mi líbila, jelikož jsem si vyzkoušel něco nového a uvědomil jsem si, že jsou počítače fajn, ale klasické vyučování ve škole je mnohem lepší. A to z několika důvodů. Ve škole se lépe na učivo soustředím a vyučující mi to lépe vysvětlí. Více může použít názorné pomůcky a snáze vidí, když vysvětlovanému učivu nerozumíme. Také mohu vše konzultovat se spolužáky. Mám svůj denní režim včetně toho, že jdu ráno do školy. Tímto rozvrhem dne se musím řídit, kdežto doma si mohu něco odpustit či přejít od učení k jiné činnosti.

  Na druhou stranu i na studiu z domova najdeme spoustu pozitivních věcí. Jednou z nich je to, že mohu vstávat později. Lépe se naučím pracovat s moderními technologiemi. Ale hlavně se nemusím připravovat na písemné práce. Mně osobně se distanční výuka docela líbila, ale bez kamarádů (a přiznejme si to, že i bez učitelů), které každý den vidím přímo ve škole a mohu se kdykoliv zeptat a popovídat si, to nebylo úplně ono. Víckrát bych distanční výuku začít nechtěl.

  A jaký máte názor na svět bez pravidel a distanční výuku vy? Budu rád, když mi to napíšete dolů do diskuze.;-)

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 10. června 2021 v 19:08.
  JirkaBobik v něm napsal:

  Moc děkuju, Rokio!:->

  Příspěvek z 10. června 2021 v 16:11.
  Rokio v něm napsal:

  Moc pěkný článek. Pravidla jsou opravdu důležitá a bez nich to nejde.

  Příspěvek z 8. června 2021 ve 21:21.
  JirkaBobik v něm napsal:

  Děkuju všem za reakce, moc si jich vážím. Lékařský, redakce titulek poupravila, původní zamyšlení jsem měl jako dvě rozdílná témata, ale takto se to spojilo, aby to dávalo jeden velký článek. Chápu tvůj názor.;-)