Diskuze k Alíkovině
« Přejít na článekPravidla a doporučení pro psaní Alíkovin

Ahoj Neto tohle není pole pro Alíkovinu ale Diskuze k Alíkovině. Takže je to mimo téma.

Teď by se mohlo třeba nastavit, že to odsouhlasí rodič (To předčítání článku.).

Nastavení zabere klidně jen minutu.
A lenivci si můžou nízký věk nastavit a neměnit ho vůbec ;)

Alfa_Beta To, pochybuji... Místo dlouhého přenastavování by dotyčný obětoval „píli“ a článek si přečetl (Kdo je vůbec líný číst? Nechápu to.).

To jo, ale mohlo by to být tak, že někdo, komu je dejme tomu 14, ale nechce se mu to číst, ale nemůže si to pustit, by si prostě v nastavení přenastavil, že jsou mu 4 roky, a pustil by si to. Jinak fajn nápad.

–MM–: Jako... Nápad to není v jádru až zas tak špatný, ale bylo by dobré (neřku-li nutné) tuto možnost nějak omezit. Takováto možnost by mohla vést k lenivosti starších dětí (kteří procvičovat čtení prostě potřebují), které by si článek místo čtení raději pohodlně pustily. Kdyby se to omezilo třeba věkově do dejme tomu osmi let, bylo by to jen ku prospěchu zmiňovaného projektu. Samozřejmě je nutné myslet na naše dyslektické přátele a dát jim nějakou výjimku. Jak říkám, muselo by se to opravdu dobře promyslet.
Rozhodně by to však měla být spíše výsada, nikoli možnost pro všechny, chceš-li to brát jako výpomoc slabším.

klobáska a dennisvet: Tím chcete říct, že Alíkovinám uškodí, když bude existovat víc možností, jak se dozvědět jejich obsah? Myslím, že na Alíka chodí i děti, které ještě číst neumí a kterým články čte někdo dospělý (kdo nemusí mít vždycky čas).
klobáska: Kdybys to nahrál na YouTube, tak to by přeci bylo očividně horší, to bych si nemohl přečíst.

Souhlas s klobáskou, noviny (případně Alíkoviny) jsou podle mě na čtení, ne poslouchání.

Češtinář: Však jsem psal, že si nejsem jistý, jestli by to někdo vůbec četl. Ale OK, článek už jsem proškrtal... Ještě to nechám chvíli uzrát, nějak jsem zase chytl lenivou náladu...
–MM–: Myslím, že převádět článek na řeč není úplně dobrý nápad. Alíkoviny mi přijdou jako skvělé místo, kde se člověk může učit psát a číst. Kdybych chtěl, aby můj článek byl mluvený, můžu ho nahrát třeba na YouTube.
Ale jak myslíš, Ty jsi tu šéf...

klobáska: Já bych doporučil napsat jeden článek a přimět mě k tomu, abych vyrobil nějaké zdánlivé zkracovadlo dlouhých textů. Článek by na první pohled nevypadal přehnaně dlouze, ale v závěru by měl nějaký nepříliš nápadný čudlík „Zobrazit celý článek“...
Rád bych také časem nějak zmáknul strojové generování řeči, aby bylo možné nechat si článek přečíst. Když člověk poslouchá nějaké povídání, tak si většinou neuvědomuje, že by v psané formě bylo dlouhé.

Horní hranice rozsahu je 25 000 znaků. Takže 10 normostran (18 000 znaků) by se ještě vešlo. Článků podobného rozsahu už v Alíkovinách pár vyšlo, třeba tento: www.alik.cz/a/co-si-pripominame-17-listopadu.
Rozhodni se dle vlastního uvážení. Za sebe bych doporučoval myslet v první řadě na čtenáře a pečlivě zvážit, zda by se třeba i tobě samotnému chtělo článek tohoto rozsahu číst a zda to bude únosné.

Milý Alíčku...
Mám takový zvláštní dotaz, který možná tak trošku... No k věci!
Je nějaká horní hranice pro rozsah Alíkoviny? Zrovna totiž pracuji na jednom článku a nějak se mi to rozlezlo a já to nechci dělit do dvou článků, protože jednak by to bylo umělé (a kačkochtivé) a jednak i docela kontraproduktivní, protože by čtenáři do chvíle vydání druhé půlky mohli zapomenout, o čem byla ta první půlka. Jsem tedy na „trojramených“ vážkách – rozdělit článek (to se mi moc nechce), zkrátit článek (to je mi líto) nebo prostě vydat román (nevím, jestli to kdy kdo bude číst, pokud to bude mít deset normostran – a taky nechci zatěžovat chudáky editory)!
Rada by se teď docela hodila...
Jak se dá napsat nový článek? Nějak mi to nejde
předchozí | 12 | další |