Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Pravidla Alíka jsou od toho, aby se porušovala?

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 23. září 2011 v 17:23.
  krejdom v něm napsala:

  re: Pravidla Alíka

  Ahoj, je chvalitebné, že sprostě nemluvíš, ale správcem Alíka nemůže být každý. Je to veliká zodpovědnost a musíš splňovat i další předpoklady, než jen slušné vyjadřování. ;-)

  Příspěvek z 19. září 2011 ve 12:47.
  R1k0 v něm napsal:

  Reakce na narunka123:

  Lagujes tim server a chat.

  Příspěvek z 19. září 2011 ve 12:46.
  R1k0 v něm napsal:

  Reakce na Johinka:

  Ja mam na ICQ typka, kterej pse jen velkyma pismenama. Ja proti tomu nic nemam ikdyz je to nezvyk. Mnoho lidi, co sem se koukal nahrazuje pismena za cisla: 0 je o, 1 je i, 3 je e, 4 je a...... To se tu taky bere jako provokace kdyz napisu: 4h0j l1d1 j4k s3 m4t3? (Ahoj lidi jak se mate?)

  Příspěvek z 19. září 2011 ve 12:25.
  R1k0 v něm napsal:

  R1k0

  Nekde sem tu cetl ze psani CapsLockem je kriceni. Na kriceni se pouziva toto znamenko "!". Proto se mu taky prekvapive rika VYKRICNIK. :-D

  Příspěvek z 18. září 2011 ve 22:11.
  hogreta v něm napsala:

  Reakce na Johinka:

  tady jde především o to, že to ostatní obtěžuje... nejde se v tom vyznat a text ostatních uživatelů se v tom ztrácí. Takže když si tak někdo chce psát, tak ať si tak píšou do pošty a neobtěžují tím ty ostatní:)

  Příspěvek z 18. září 2011 ve 20:00.
  Johinka v něm napsala:

  Já myslim že každej má nějakej způsob psaní, a pokud někdo píše vypatlátorem nebo velkýma písmenama pořád, tak by se to nemělo vrát jako provokace...;) Jasně, někdy je poznat že ten člověk jenom provokuje, ale jsou i lidi pro který je to normální, jako když třeba já píšu malýma písmenama s háčkama a čárkama, a někdo jinej třeba nez háčků a bez čárek nebo tak něco..

  Takže podle mě by psaní VELKÝMA PÍSMENAMA nebo vYpAtLáToReM nemělo brát jako porušení pravidel, pokud na tom neni jasně vidět že je to provokace...

  Příspěvek z 18. září 2011 v 18:03.
  Yourdestiny v něm napsal:

  Hmm

  Co na to říct, celkem pěkný článek, přečetl jsem ho celý. :)

  Příspěvek z 18. září 2011 v 15:10.
  julievetroff v něm napsala:

  aha

  aha to sem nevedela 10

  Příspěvek z 16. září 2011 ve 21:53.
  narunka123 v něm napsal:

  Reakce na hogreta:

  Děkuji, nevěděla jsem, co to znamená,nemohla jsem to najít ani na internetu..25

  Příspěvek z 16. září 2011 v 19:59.
  hogreta v něm napsala:

  Reakce na Miss-shine-smile:

  nejenom smajlíků, ale vlastně čehokoli. Třeba psaní jednoho slova pořád za sebou tak, aby to ostatní obtěžovalo.

  Příspěvek z 16. září 2011 v 19:21.
  Michael73 v něm napsal:

  Pravidla Alíka

  Ahoj všichni já chci být taky napořát správce Alíka já jsem ani nikdy neřekl taky sprostý slovo dokud jsem tu tady dlouho přihlášen.27

  Příspěvek z 16. září 2011 v 16:23.
  Miss-shine-smile v něm napsala:

  Reakce na narunka123:

  To je když děláš hodně smajlíků za sebou a zaplácáš celou místnost

  Příspěvek z 16. září 2011 ve 14:27.
  superbomba00 v něm napsala:

  Reakce na verbum:

  Jasně16

  Příspěvek z 16. září 2011 ve 14:01.
  narunka123 v něm napsal:

  Narunka123

  Ahoj, mohu se zeptat, co je to tapetování?

  Příspěvek z 15. září 2011 ve 20:07.
  Lajka01 v něm napsala:

  Reakce na klobáska:

  Bylo by to od tebe hezké. A ty se přeci chceš chovat k druhým hezky a mile, no ne?

  Příspěvek z 15. září 2011 v 19:52.
  ALX75 v něm napsal:

  Komentář Ad 2

  V komentáři se mi podařilo udělat  - nikoli záměrně - několik chyb, například přesmyků slov, aj., což je ale velmi dobře, neboť se dostávám k další problematice, o které článek pojednává, a sice ke způsobu psaní.
  Opravdu není hezké posmívat se prostřednictvím nástěnek nebo příspěvků v klubovně kvůli tomu, že udělal v nějakém slově chybu.Tento přístup, byť také s velkými výhradami, bych byl schopen pochopit v případě, kdybyste poukazovali na nějakého Správce, který by přecijen měl mít pravopis zvládnutý. I v tomto případě je ale potřeba přihlédnout k věku a mnoha dalším skutečnostem. V takovém případě si alespoň uvědomíte, že ani Správci nejsou neomylní a koneckonců - chybovat je lidské. Pokud někdo poukazuje na nějakého uživatele, udělal by mnohem lépe, kdyby  se takovýchto komentářů pokud možno zdržel a naopak se snažil danému člověku nějak taktně pomoci, dejme tomu třeba následovně:"Promiň, že Tě upozorňuji, ale ve slovech Pyšely, pýchavka, symfonie se píše takové a takové i."
  Znám hodně lidí, kteří pravopis bravurně ovládají, ale pokud se baví nebo píší ve svém volném čase na internetu, otevřeně přiznávají, že pravopis jde stranou.
  Dle mého názoru se člověk nejvíce zahanbí svou neznalostí pravopisu nikoli zde, ale právě v případě, když píše nějakou žádost například na úřad a podobně.
  Psaným projevem se člověk pochopitelně také svým způsobem prezentuje, vždy je ale třeba přihlédnout k situaci, ke které byl text napsán.
  Překlepy neřeším vůbec, těch bylo, je a bude vždycky dost a sám se jich také často dopouštím.


  Příspěvek z 15. září 2011 v 19:23.
  verbum v něm napsal:

  Reakce na ALX75:

  Jako vždy bezva 444

  Příspěvek z 15. září 2011 v 19:12.
  ALX75 v něm napsal:

  Komentář

  Ahoj, v první řadě bych chtěl velmi poděkovat Mari1, že se ujala napsání tohoto článku, neboť přesně po takovém volala situace na Alíku již delší dobu.
  Dovolil bych si nyní napsat ke článku několik dodatků: Co se vulgárních výrazů týká, připomínám, že kromě případů zmíněných v textu je zakázáno psát také zkratky vulgárních výrazů( ano, mám na mysli například tolik používanou zkratku "tvl" - jistě víme všichni, co znamená).

  Na Alíku je bohužel i jistá skupina uživatelů, kteří se vymlouvají na to, že Pravidla chování neporušili, neboť prohřešek, kterého se dopustili, tam není zanesen.Setkávám se tak někdy s uživateli, kteří mi drze lžou do očí a trvají na své nevině. Při vstupu do klubovny se všem objeví tabulka s upozorněním, že veškerý provoz na stránkách je monitorován.Opravud není nic těžkého se dopídit, kdo má vlastně pravdu.Dalším oblíbeným tahem je vymlouvání se na tzv. osobu blízkou(zasvěcení jistě vědí, že tohoto zneužívali jistou dobu i čeští řidiči). Takže se běžně setkávám s tím, že mi uživatelé napíší, že neplechu tropil v klubovně jejich bratr, sestra - prostě nějaký rodinný příslušník. Ano, tato možnost tu možnost je, ale mnohdy to může být i pravda. Ale je Vaše chyba, že svěřujete například své sestře heslo na Alíka, nebo se neodhlásíte v případě, že musíte od PC odejít. Za každý účet zde založený totiž odpovídá a bere plnou odpovědnost jeho vlastník.
  V článku není mimo jiné zmíněna jedna podstatná věc týkající se klubovny. Pravidla chování platí nejen na veřejných stolech, ale i na stolech uzamčených - a to JAKÝMKOLI ZÁMKEM(tedy i v případě, že si stůl uzamknete PRO VŠECHNY)!
  Při vlastních kontrolách stolů v klubovně máte někteří z vás poznámky o tom, že vám na stole údajně narušujeme soukromí.I v tomto případě ale platí, že napřed byste si měli zamést před vlastním prahem. V případě, že se u stolu Pravidla dodržují, Správce se u takového stolu zdrží maximálně pár vteřin. V případě, že tam Pravidla porušujete, zdrží se pochopitelně déle, neboť se vás snaží nějakým vhodným způsobem upozornit, že se chováte nevhodně. I když mu svatosvatě slíbíte, že se už budete chovat podle Pravidel, musíte počítat s tím, že se Správce ke stolu alespoň jednou ještě přijde podívat, aby se přesvědčil, jestli jste  se dostatečně káli a ponaučili se ze svých chyb.
  Také bych Vás chtěl poprosit o to, abyste si svou nevoli z vyhazovu vybíjeli ne na Správci, ale naopak sami zpytovali svědomí a dokázali se za své nedomyšlené činy omluvit. Hodně uživatelů bohužel zaujme postoj takový, že aby si něco dokázali(samotného by mě zajímlo co) a Správci buď nadáváte do pošty, nebo mu ji zkrátka zaspamujete a zkrátka mu tropíte věci věru nepěkné.
  V závěru bych ještě podotkl, že neznalost Pravidel chování nikoho neomlouvá. Každý zde registrovaný uživatel MÁ POVINNOST si tyto Pravidla pročíst a řídit se jimi.

  V textu jsem několikrát záměrně použil psaní CapsLockem, abyste věděli, kdy jeho použití má smysl a vyzdvihává z textu důležité věci.

  Příspěvek z 15. září 2011 v 18:49.
  Miss-shine-smile v něm napsala:

  Reakce na klobáska:

  Tak to už je ale tvůj problém ne? :)

  Příspěvek z 15. září 2011 v 17:48.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Reakce na R1k0:

  Jistěže "zviditelnění" textu. Pokud ve svém obsáhlém textu "zviditelníš" důležité slovo nebo část věty. Jenže když píšeš Capslockem naprosto všechno, tak je zřejmé, že účelem takového "zviditelnění" VŠECH tvých textů je ve skutečnosti zneviditelnění textů všech ostatních.

  A nikdo netvrdí, že každé psaní Capslockem je provokace, ale že provokace psaním CapsLockem je provokace. A to prostě je, i když se budeš stavět na hlavu.

  Příspěvek z 15. září 2011 v 15:44.
  R1k0 v něm napsal:

  Reakce na verbum:

  CapsLock neni rvani ale jen upozorneni bo "zviditelneni" textu. (alespos ja to tak vidim)
  Nikdo tu nerve, bo ty snad pri psani oteviras pusu? :-D. Rvat muzes maximalne z okna bo do mikraku kdyz si na TeamSpeaku bo na Skypu.
  A to ze tu brecis, ze je to provokace, ta vypada uplne jinak. Ty asi chapes provokaci i obycejne "AHOJ" ze :-D.
  Co neni zakazano je dovoleno - podle toho se ridi snad kazdy. Tim nechci rict ze pacham trestne ciny. (Ikdyz Cesi sou mistri v hledani der v zakone).
  Ja pouzivam CapsLock ZASADNE jen na "zviditelneni" textu.

  Příspěvek z 15. září 2011 v 15:34.
  klobáska v něm napsal:

  Reakce na Mateas:

  A to jako když něco píšu na vordu a dělám to velkým písmem a jsem přitom na alíkovi, tak mám furt dršet SHIFT, nebo si to mám každou chvilku vypínat???

  PS. A teď ti došly slova, co?

  Příspěvek z 15. září 2011 v 15:33.
  verbum v něm napsal:

  Reakce na R1k0:

  Mám dojem, že jsi ten článek nečetl pořádně a dostatečně...  ale to je už jen Tvá věc.  Myslíš si, že neustále na někoho řvát je slušné?

  Tak i psaní má svá pravidla CapsLock se používá, když chci něco zdůraznit a nebo za křičet... Jinak se to považuje za "nevychovanost"

  Pravě tohle co zde píšeš považuji za provokaci a tak se odvolává pomalu každý " co není zakázáno je dovoleno" když bys to tak bral jak to píšeš v reálném světě... tak naše věznice jsou přecpané.     

  Příspěvek z 15. září 2011 v 15:02.
  R1k0 v něm napsal:

  R1k0

  Psani CapsLockem je uplne normalni. Je to sice nezvykle ale neni to provokace. Alias, co neni zakazano je dovoleno. Takze kdyby to slo muzu klidne prodavat body za realne penize. Nikde sem tu nenasel ze by to bylo zakazane. A pravidla sou aby se porusovala? To se deje UPLNE vsude. Zkuste si na WoW na ofiku, v General channelu, realmu DtakThul cist po 22:00 hodine ve Firelands a uvidite co je to provokace (ikdyz nekdy se musim fakt smat).

  Příspěvek z 15. září 2011 ve 14:40.
  Mateas v něm napsal:

  Reakce na amber:

  Psani velkym pismenem se povazuje za kriceni, coz je neslusne. Text psany velkym pismem jde aplikovat, kdyz chces neco zvyraznit, na to ale neni treba psat vsechno velkejma.

  K psani "vypatlatorem" neni treba nic vysvetlovat. Je to proste humus, prase aby v tom cetlo.

  Příspěvek z 15. září 2011 ve 14:36.
  Miss-shine-smile v něm napsala:

  Někteří lidé...

  Někdo je prostě takový, porušuje pravidla ať už se jedná o cokoliv. S tím se, bohužel, nedá nic dělat. Takových inteligentů je tu hodně a nikdy se jich nezbavíme úplně...

  Příspěvek z 15. září 2011 ve 14:34.
  Miss-shine-smile v něm napsala:

  Reakce na amber:

  Vždyť o tom píše, že je to provokace!

  Příspěvek z 15. září 2011 ve 14:19.
  gerberka v něm napsala:

  Reakce na amber:

  To si piš, že je to provokace.

  Příspěvek z 15. září 2011 ve 13:45.
  amber v něm napsal:

  Cožee?

  To jako, když někdo píše CAPSLOCKEM, nebo střídavě velkými a malými písmeny, to je hned provokace? :D Mmm..

  předchozí 1 další