Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Prázdninových výlet na horu Klínovec

  vydáno  •  volný čas venku
  V srpnu 2015 o prázdninách jsem absolvoval celodenní výlet na horu Klínovec. Tento výlet byl fakt super.

  Dne 24.srpna 2015 jsem absolvoval výlet na horu Klínovec. Tento výlet byl fakt super.

  Vstávali jsme v půl šesté ráno.Nasnídali jsme se a šli jsme na autobusové nádraží. Z autobusového nádraží jsme jeli autobusem do města, které se jmenovalo Karlovy Vary. Tam jsme si koupili svačinu a šli jsme na další autobus. V půl desáté nám jel autobus do města Jáchymov. Z Jáchymova jsme šli asi 2,5 kilometru na lanovku, která vedla na Klínovec. Cesta nahoru trvala asi 15 minut. Když jsme byli nahoře, tak jsme se tam trochu porozhlédli, nasvačili jsme se a šli jsme stoupat do výšky a sto schodů. Vystoupali na rozhlednu, která nesla stejné jméno po hoře (Klínovec) a protože bylo opravdu jasno, bylo vidět opravdu daleko.

  Byla vidět třeba i Šumava, která byla opravdu daleko. Sešli jsme dolů, nafotil jsem si pár fotek (mezi fotky patří i ta, která je přiložena k tomuto článku) a šli jsme se naobědvat. Už si nevzpomínám, co jsme k obědu měli. Po obědě jsme se tam naposledy porozhlídli a šli jsme na lanovku. Byla tam trochu zima. Sjeli jsme dolů a šli zpátky do Jáchymova. Došli jsme až nakonec Jáchymova, kde se nachází radnice a turistické informační centrum. Došel jsem si do informačního centra, protože jsem sběratel turistických vizitek. A protože jsme měli ještě dost času, rozhodli jsme se, že se ještě podíváme do Jáchymovské prohlídkové štoly.

  Venku se udělalo vědro, tak tam jsme se ochladili. Byla to menší štola, ale byla pěkná. Po prohlídce jsme se vrátili na autobus a jeli jsme domů do Sokolova. Byli jsme rádi, že už jsme doma, protože nás bolely nohy. Tenhle výlet s babičkou, byl fakt super.

  Zdravím všechny čtenáře alíkovin, uživatel Jirka. AHOJ!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 15. září 2015 ve 22:01.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Šumava

  Myslím, že jsi měl docela štěstí na počasí. Ta Šumava rozhodně není vidět každý den. Už jsem byl na Klínovci mockrát a Šumavu jsem odtamtud viděl jen jednou.

  Příspěvek z 14. září 2015 v 19:55.
  Ssíma v něm napsala:

  super

  Tenhle článek se mi moc líbí, asi protože Klínovec je moje srdeční záležitost. V zimě jsem tam každý víkend a mam ho moooooc ráda

  Příspěvek z 10. září 2015 v 16:26.
  Rock_Lee13 v něm napsal:

  Pochvala + hodnocení

  Pěkný článek. Je sice trochu delší, ale zato obsahuje důležité informace a dobře se čte. Co se týče lexikologie (slovní zásoby), tak tu má autor článku na dobré úrovni, a proto autorovi dávám čtyry a půl hvězdičky z pěti.