Alíkovina

Prázdniny a já

vydáno  •  Škola

O velkých prázdninách se Vám stane ledacos. Jezdíte na dovolenou, na výlety, na tábory, prostě cokoliv. V tomto článku se dozvíte, co se stalo nám.

Těšíme se na prázdniny, znělo v pátek z brněnské základní školy Úvoz (28. června 2013), © MAFRA

Prázdniny
O loňských velkých prázdninách 2018 jsme moc necestovali, jelikož moje mamka byla velmi nemocná a musela zůstat v nemocnici. Zůstali jsme tedy doma – taťka, mladší bratr František a já. Několikrát jsme mamku navštívili.

Táta už na začátku povídal, že to bude jako na vojně. Doma jsem většinou vařila já, no... a když se do vaření pustil taťka, zůstal v kuchyni binec jako po válce. A to jsem se zase musela připravit na úklid a na taťkův řev, ano! Doopravdy řev. Někdy se taťka rozčílí i kvůli maličkosti. Tak třeba se zlobil, když chtěl jít na procházku s Františkem a s naším psem Punťou a nemohl najít vodítko. Tolik zuřil a vyhrožoval, že jestli ho s Františkem nenajdeme, zakázal by nám televizi, i když to by nebylo tak strašné. Sváděl to na nás, ale on ho měl v ruce jako poslední.

No, bylo to utrpení, když jsem musela s taťkou a s Františkem zůstat doma sama. Když se mamka vrátila z nemocnice, všechno jsme jí vyprávěli, i když nás taťka prosil, ať jí nic neříkáme, aby neměla špatný pocit. Mamce už nic nebylo a potřebovala jsem se svěřit...

Prázdniny jsem si moc neužila, protože mamka strávila v nemocnici celé prázdniny, ale zažila jsem i horší. Vím, že tatínek byl vznětlivý, protože měl o maminku strach.
Doufám, že tohle nebo něco podobného se nikomu z Vás nestalo, zvlášť, když Vám je 11 let a máte 4letého bratra.

Doufám, že se ti můj článek líbil, ahoj!

Autorka: (12 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (8)

Příspěvek z 1. července v 6:49.
007mary v něm napsal:

Tohle se mi nestalo;-):->:-> ale je to nejlepší článek

Příspěvek z 22. června v 11:18.
amandamesa v něm napsala:

nestalo se mi nic takoveho ale kdyz jsem byla mensi a na zakladce tak pro me prazdniny byli nic protoze jsem nejezdili nikam. :( max ze jsem prespala u nej kamosky nebo ona u mě

Příspěvek z 19. června ve 21:10.
AdriankaRůže v něm napsala:

Ten clanek je moc hezký já mám hodne kpomentářů ale ten tvůj článek... Je moc hezky to je můj názor:-)...

Dávám ti palec na horu a klobouk dolů
mněj se moc hezky a užij si prázdniny moc hezky
tak se mnej moc hezky a AHHHHHHOOOOOOOJJJJJJJJJJJJJJJJ:-)