Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Prázdniny a já

  vydáno  •  Škola

  O velkých prázdninách se Vám stane ledacos. Jezdíte na dovolenou, na výlety, na tábory, prostě cokoliv. V tomto článku se dozvíte, co se stalo nám.

  Těšíme se na prázdniny, znělo v pátek z brněnské základní školy Úvoz (28. června 2013), © MAFRA

  Prázdniny
  O loňských velkých prázdninách 2018 jsme moc necestovali, jelikož moje mamka byla velmi nemocná a musela zůstat v nemocnici. Zůstali jsme tedy doma – taťka, mladší bratr František a já. Několikrát jsme mamku navštívili.

  Táta už na začátku povídal, že to bude jako na vojně. Doma jsem většinou vařila já, no... a když se do vaření pustil taťka, zůstal v kuchyni binec jako po válce. A to jsem se zase musela připravit na úklid a na taťkův řev, ano! Doopravdy řev. Někdy se taťka rozčílí i kvůli maličkosti. Tak třeba se zlobil, když chtěl jít na procházku s Františkem a s naším psem Punťou a nemohl najít vodítko. Tolik zuřil a vyhrožoval, že jestli ho s Františkem nenajdeme, zakázal by nám televizi, i když to by nebylo tak strašné. Sváděl to na nás, ale on ho měl v ruce jako poslední.

  No, bylo to utrpení, když jsem musela s taťkou a s Františkem zůstat doma sama. Když se mamka vrátila z nemocnice, všechno jsme jí vyprávěli, i když nás taťka prosil, ať jí nic neříkáme, aby neměla špatný pocit. Mamce už nic nebylo a potřebovala jsem se svěřit...

  Prázdniny jsem si moc neužila, protože mamka strávila v nemocnici celé prázdniny, ale zažila jsem i horší. Vím, že tatínek byl vznětlivý, protože měl o maminku strach.
  Doufám, že tohle nebo něco podobného se nikomu z Vás nestalo, zvlášť, když Vám je 11 let a máte 4letého bratra.

  Doufám, že se ti můj článek líbil, ahoj!

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 28. května 2020 v 15:21.
  JáJá1 v něm napsal:

  To se mi taky nestali, ale pěkný článek 5 tlapek.:->

  Příspěvek z 1. července 2019 v 6:49.
  007mary v něm napsal:

  Tohle se mi nestalo;-):->:-> ale je to nejlepší článek

  Příspěvek z 22. června 2019 v 11:18.
  amandamesa v něm napsala:

  nestalo se mi nic takoveho ale kdyz jsem byla mensi a na zakladce tak pro me prazdniny byli nic protoze jsem nejezdili nikam. :( max ze jsem prespala u nej kamosky nebo ona u mě