Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Prázdniny bez internetu

  vydáno

  I letos čekají naši rodinu bezva prázdniny na chatě uprostřed Šumavy. Ale dá se to srovnávat s dovolenou u moře, a hlavně - jak přežít bez internetu?

  Také Česko má své tradiční Velikonoce, které se dodnes drží zejména na venkově. Například v selském muzeu Michalův statek si staročeské velikonoce připomněl folklorní soubor Škubánek. Při obchůzce děti vynesly smrtku ze vsi, pak se vrátily s novým "lítem" pro hospodáře. , © ČTK

  Když mi bylo 10 let, přestěhovali jsme se s rodiči a mladší sestrou do města. Mám ráda přírodu, a nechtěla jsem přijít o své kamarádky, ale už jsme několik let pryč a zvykla jsem si. Nejvíc se ale vždycky těším na prázdniny, protože jezdíme na dlouhou dovolenou na chatu. Letos poprvé jsem holkám ve třídě řekla, že nejezdíme k moři, ale na Šumavu. Chtěli po mně, abych jim poslala nějaké fotky a napsala, jak se mám. Ty byly ale překvapené, když jsem jim řekla, že budu skoro celé prázdniny bez internetu! Jak to můžeš vydržet? A co teda budeš celou tu dobu dělat? To byly nejčastější otázky. A tak píšu tenhle článek, ať si to můžou přečíst všichni.

  Na chatě je vždycky spousta práce. Máme tam ovocný sad a malou zahrádku, takže pomáháme mamce s plevelem. Miluju domácí jahody, třešně, mrkev, hrášek a spoustu dalších dobrot. Na začátku nás taky čeká uklízení, ale to je vždycky rychle hotovo. Pak už jen chodíme na procházky a různé výlety po okolí, jezdíme na kole, chodíme s tátou na ryby a na houby, často se taky chodíme koupat a někdy jen tak lenošíme. Ráda si čtu, takže když je čas, tak se věnuju svojí knihovně a na chatě máme taky můj milovaný klavír (do bytu se nám nevešel), tak se učíme hrát nové písničky. Táta nám navíc udělal super domeček na stromě, tak máme se ségrou místo jen pro sebe. Večer si často opékáme buřty nebo grilujeme maso se zeleninou z naší zahrádky. Když prší, tak si hrajeme různé hry - máme jich plnou skříň. Pak za námi jezdí teta se sestřenicí a ty mají krásného psa, tak s ním chodíme na dlouhé procházky. Nejlepší ale je, že jsme s rodiči spolu.

  Když pak musí do práce, tak jezdíme ještě k babičce a dědovi a to je taky super. Mají vždycky malá koťátka, taky králíky, ovce a kozy, tak pomáhám s krmením a starám se o ně. Sousedi mají dva krásné koně a vždycky se na nich můžeme povozit. Babička navíc dělá samé dobroty, tak se máme moc dobře. Akorát ty prázdniny utečou moc rychle a my musíme zase do školy. Za celou dobu si ani nevzpomenu, že mi chybí internet a tyhle prázdniny bych určitě nevyměnila za týden u moře a pak být zbytek volna doma ve městě.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  dennisvet v něm napsala:

  A to si stěžuješ?
  Já jsem každé léto u babičky a dědy, tím nejlepším jsou "jen" soutěže :)

  klára91 v něm napsala:

  já byh chtěla taky někde na prázdniny...
  Leto nikde nejedeme, lonni a předloni jsmme byli na chatě v Jeseníkách a předtím asi 7 let v lázních na 1 měsíc

  Příspěvek z 28. července 2017 v 7:50.
  Gattina v něm napsala:

  R^