Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Prázdniny bez moře? No a co!

  vydáno  •  Prázdniny
  Prázdniny. To je to, čeho se bude týkat tento článek - konkrétně dovolené. Docela často jsem slyšela, jak se kdekdo vytahuje a říká třeba: "Já letím o prázdninách k moři a ty budeš doma a nic nezažiješ."

  Většina českých dětí stráví prázdniny u prarodičů, © Profimedia.cz

  To se mi ale moc nelíbí. Já třeba taky letos neletím k moři a prázdniny budu trávit tady v Čechách u své kamarádky, ale těším se tam stejně, jako kdybych měla letět do Itálie. Takže si myslím, že kde člověk stráví prázdniny není rozhodující. Nejdůležitější je, že se mu jeho vlastní prázdniny líbí.

  A myslím také, že když člověk neletí k moři, má to často své důvody. Třeba když dostal někdo k svátku nový drahý mobil a kolo, na dovolenou u moře nezbyly peníze. Nebo je někdo z rodiny nemocný a nemůže letět k moři. A nebo se vám třeba před dovolenou narodí bratr/sestra a je jasné, že tak malé dítě nemůže hned letět k moři.

  Tak si myslím, že je doopravdy jedno kde a jak strávím prázdniny, ale jde o to, jak si je užiji a hlavně, že se líbí mně a mé rodině. Takže i když letím k moři, jedu k prarodičům, na tábor, na chatu s rodiči nebo jsem celé prázdniny doma a hraji si s kamarády venku, tak jsou to mé prázdniny. A těm kamarádům, co si jen říkají kamarádi a vytahují se na vás, že letí k moři a vy ne, těm ať naroste dlouhý nos.

  Vždyť přece každý má své prázdniny a každý je také tráví jinak. A jestli tento článek čte někdo, kdo se právě vytahoval na svého kamaráda, že on letí k moři, tak ať si představí, jak by se mu líbilo třeba zrovna na chatě s rodiči. Ale ne nikde v zahraničí - tady u nás v České republice.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi crazystar10

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (24)

  Příspěvek z 27. října 2008 v 17:54.
  Střelka v něm napsal:

  no a co ??

  Já jsem u moře taky nikdy nebyla25 ale vždycky jedem nkam po čechách a nevěřili byste jak vám přijdou čechy veliké když hledáte kam jet na dovolenou16

  Příspěvek z 15. srpna 2008 v 19:32.
  Xénie1999 v něm napsal:

  Xénie1999

  ja si myslim ze prazdniny bez more jsou rozhodne lepsi.ja jsem jeste nikdy u more nebyla,ale to nevadi.ja o tom ani nepremyslim ze bych jela k mori.25.ale ja mam nejradsi prazdniny doma nebo u babicky.vsude dobre ale doma nejlip262626ja se zavdecim kazdou dovolenou.217777

  Příspěvek z 8. srpna 2008 v 11:23.
  sněnka1 v něm napsal:

  Reakce na rezor:

  no jasně konečně rozumná řeč doma je doma i když ráda cestuji nejvíc dobrodrůža zažívám doma 441110