Alíkovina

Prázdniny na termálních koupalištích

vydáno  •  Cestování

Prázdniny v čase školy? Já bych si vybral právě toto místo, které je popsáno v článku, a doporučoval bych ho každému, bez výjimek. Ovšem pokud nemáme rádi vodu, tak nevím, kde si po zimě pořádně zahřejete tělo.

Jeden z horkých bazénů, © Kukkonia

Asi před dvěma týdny jsem se vrátil z takových menších prázdnin.:-D Vydali jsme se na Slovensko, konkrétně do města Velký Meder. Celkově jsme si to moc užili, byli jsme ubytováni v krásných apartmánech kousek od celého areálu s bazény. V areálu, který se jmenoval Thermal Corvinus, bylo osm bazénů a ještě se další dva staví.

Počasí jsme měli jako na objednávku, i když nám jeden den zrovna moc nevyšlo. I přes to jsme neklesali na mysli a vydali se k bazénům, jelikož dva bazény měly 38 °C, jeden 28 °C a dětský měl asi 30 °C, vůbec nevadilo, že chvílemi i pršelo. Po zbytek pobytu už jsme ovšem měli krásných 30 °C.

Jeden den jsme rozhodli, že zajedeme do Maďarska, což bylo asi 25 km od Velkého Mederu. Město v Maďarsku, které bylo naším cílem, se jmenovalo Győr, česky Ráb. K našemu překvapení tam bylo chladněji a skoro celý areál byl jen náš. Bylo tam asi jen dalších 10 lidí. V tomto termálním koupališti bylo také hodně bazénů.

Mně osobně se asi nejvíce líbil ani ne tak dlouhý, jako spíš rychlý, tobogán. Jeden z bazénů měl dokonce vodu o teplotě 40 °C, nedalo se v něm vydržet více než 10 minut. Taky že se víc ani nedoporučovalo a lidé, kteří mají problémy se srdcem, měli vstup přísně zakázán.

Celkem jsme na této dovolené strávili 6 dnů, akorát potom byla celkem fuška dohánět učivo ve škole.:-)]:-)

Autor: (12 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (6)

Příspěvek z 29. června ve 21:12.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Super, my jsme jezdili do Maďarska, než tam taťka dostal infarkt :-(

Příspěvek z 29. června ve 13:29.
Kika44 v něm napsala:

V Corvinuse jsem byla!:-D
(ale ne koupat ale v areálu, obdivovali jsme to véélké hřiště:-D

Příspěvek z 29. června ve 12:04.
hajný v něm napsal:

Jednou jsem byl když jsem byl menší, bylo to fajn :D