Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Prázdniny? Nebo katastrofa?

  vydáno  •  Povídky
  Na jarní prázdniny jsem se těšila už od začátku nového roku. S kámoškami jsme měly v plánu mnoho věcí. Bohužel mě rodiče vzali k babičce. A vyčekané prázdniny jsem strávila na venkově. Fakt opruz. Naštěstí, po dlouhém a úmorném přemlouvání mamky a taťky, mě nakonec přivezli o 2 dny dříve. ,,Tak alespoň si užijem ten zbytek," utěšovaly mě kamarádky.

  Není náhodou, že Bullocková má ve filmu krátký a přiléhavý sestřih. Delší vlasy by se asi natáčely opravdu těžko, jak ukazuje astronautka Marsha Ivinsová během mise STS-98., © NASA

  Rozhodly jsme se, že půjdem do města na zmrzlinový pohár a džus. ,,Jé, otevřeli tu nový kadeřnický salon," vykřikla Ája. ,,Hm, a jako co? S mýma vlasama by nehnulo ani 100 kadeřníků dohromady," odpověděla jsem znuděně.

  Moje kadeře jsou totiž nepoddajné. Vlasy mám dlouhé až po zadek a skoro nikdy jsem nebyla u kadeřníka.

  ,,A nechtěla by ses tam zkusit objednat? Třeba by tě vzali už zítra a do školy bys vběhla jako nová kočka," přemlouvaly mě holky. ,,A co za to? Musíme se přece o něco vsadit, ne? Protože já bych dobrovolně nešla," rozhodla jsem se a vyplázla na ně jazyk. ,,Ale, ale, nám se tu rozjíždí akční bojovka," zavtipkovala Lůca. ,,No tak platí. Když tam půjdeš, my s holkami tě pozveme na capuccino a k tomu pařížský dort, platí?" Lůca s Ájou a Terkou se na Kikinu podívaly, jestli to myslí vážně. Kiki nasadila svůj vážný výraz. ,,Tak platí. K tomu mi koupíte šampon, abych si ty svoje cool vlasy měla čím mýt, jo?" uzavřela jsem debatu. ,,Platí," vykřikly naráz holky.

  Najednou jsem stála v kadeřnictví. ,,Přejete si, slečno?" zeptala se vcelku mladá paní. ,,No, ano, nebo vlastně, ehm, mohla bych se u vás objednat? Třeba zítra?" šlo to ze mě, jak z chlupaté deky. To jsem si teda udělala ostudu. Kadeřnice se dívala do diáře. ,, Je tu volné místečko, zítra mezi 14,00 až 15,30 hodin, ano?" upřela na mě hnědé oči. ,, Ano," odpověděla jsem. ,, A co byste si přála s vlasy udělat? Nabarvit?" ,,Ne, to ne, jenom asi sestříhat a umýt," vyjekla jsem. ,,Dobře, tak to hodinka bude stačit, přiřadím k vám našeho pracovníka Alexe. Ještě si vezměte vizitku, pro jistotu."

  ,,Jsem doma!" vykřiknu mezi dveřmi. Ihned jdu za mamkou do pracovny, říct jí tu novinu. Tváří se docela nadšeně. ,,Už jsem nad tím přemýšlela, že bych tě objednala. Ty tvoje vlasy jsou už roztřepené. Chvíli počkej," řekla mamka a odešla z místnosti. Slyšela jsem zašustění. ,,Na, tady máš 200 Kč. Za to si zaplať kadeřníka a pak třeba s holkama kafe," usmála se na mě a na čelo mi lípla pusu. ,,Děkuju, ale holky mě prý zvou, jestli to všechno zvládnu," zakřenila jsem se.

  A je tu den D. Stojím před výlohou Kadeřnictví Lyoker. V odraze skla vidím Lůcu, Kiki, Áju a Terku, jak ukazují, abych šla dovnitř. Odfrkla jsem si. ,, Dobrý den, to jste vy ze včerejška," mluví na mě hnědooká paní, hned jak jsem otevřela. ,,Alexi!" zakřičí dozadu za závěs mužské jméno.

  ,,Dobrý den, posaďte se," řekne mi kadeřník. Vyhrkla jsem na něj vše, co bych si s vlasy představovala. ,,A teď stříhej!" řekla jsem si v duchu. Zavřela jsem si oči. Z rádia hrála relaxační melodie. Kadeřník si k tomu pobrukoval. ,,A je hotovo!" vykřikl. Cukla jsem sebou. Asi jsem si hodila šlofíka. A jéje.

  Cítila jsem, jak se mi do očí derou slzy. V zrcadle přes sebou vidím ženu s příšerně ostřihanými vlasy, které má okolo hlavy jako sluníčko. To nemůžu být já. Konečně jsem zaklapla pusu a vzpamatovala jsem se. Rychle jsem položila kadeřníkovi na pult 100 Kč a běžela ven. ,,Hlavně ať mě nikdo nevidí," říkala jsem si v duchu.

  Už cítím vůni domova. Rychle jsem procupitala okolo kuchyně a šup do pokojíku. Mamka mě stejně viděla. Přišla za mnou a podívala se na vlasy. ,,No tak, to ti hned doroste a ve škole můžeš říkat, že to je účes jménem Rozjařené slunce jara," řekla mírumilovným hlasem a usmála se. Objala jsem jí a všechno na ní vysypala. ,,Odpočiň si, pročistí se ti hlava," rozhodla nakonec.

  ,,Ahój!" Tento pozdrav mě probudil. U postele vidím všechny kámošky. ,,Co tu děláte?" ptám se překvapeně. ,,No, volala mi tvoje mamka, že z toho zápalu plic blouzníš a křičíš o nějakém kadeřnictví," vysvětlila mi Terka. Dopodrobna jsem jim řekla můj ulítlý sen. Začaly jsme se všechny smát.

  Závěr mého příběhu je ten, že na venkově u babičky jsem chytla zápal plic. Domů jsem musela kvůli němu o dva dny dřív. A vlasy mám tak rozcuchané a přeležené, že vypadají, jak z mého snu.

  Jako Rozjařené slunce jara.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 27. března 2014 v 15:45.
  any4 v něm napsala:

  dobrý

  To máš dobrý mi se stalo něco podobného v realitě

  Příspěvek z 22. února 2014 ve 21:19.
  Andy_12 v něm napsala:

  krásný

  Je to moc hezký a vtipný článek

  Příspěvek z 10. ledna 2014 ve 20:55.
  Červík07 v něm napsala:

  Hihihi


  Vtipný článeček.

  21