Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Prázdniny

  vydáno  •  Volný čas venku
  Léto, nejteplejší, nejzajímavější a pro mě nejkrásnější roční období. Každou zimu se těším na léto. Na krásné, slunečné léto, ve kterém se budu prohánět na kole po sluncem zalitých loukách, brouzdat se malými a čistými potůčky, které tiše zurčí a procházet se tichými stinnými lesy, kde budou stromy ševelit a šeptat si krásnou řečí léta.

  Příroda - Resort Svatá Kateřina, © Dalibor Puchta

  V létě mám spoustu volného času díky dvouměsíčním letním prázdninám, mohu se vydávat na dlouhé výlety a oddávat se pouze svým hlubokým myšlenkám, kterých mám v hlavě na tisíce. V létě nejraději jezdím na kole přes prosluněné louky nebo tmavé lesy, poslouchám zpěv ptáků či vzdálené ťukání datla. Na nějaké pěkné malé mýtince uprostřed lesa lemované zelenými buky si ráda lehnu do trávy, zavřu oči a poslouchám nádhernou hudbu léta, šumění stromů, ozvěnu skal, daleké zakřičení sojky nebo zatroubení jelena. 

  Pokud se v malé vzdálenosti ode mne objeví srnky, potichu je pozoruji a užívám si ticha, které nenajdu nikde jinde, než v čisté přírodě, kde lidé nezasahovali. Když si užiju nábožného ticha, vydám se zpět. Jestliže dojedu k malému potůčku či řece, opět se zastavím a kolo položím do trávy. Někdy se pouze brouzdám mělkým potokem nebo si jen studenou vodou osvěžím tvář a jindy, pokud je voda dostatečně hluboká se s radostí vykoupu celá. Mám ráda ten pocit, kdy existuji jen já a voda, mohu se potápět a nemyslet na nic jiného než na to, že ta voda je příjemně studená a že mám prázdniny. Pokud mám koupání dost, vylezu z vody, na sluníčku většinou počkám až trochu uschnu, znovu nasednu na kolo, vydám se zpět do rušného města a po zbytek dne budu vzpomínat na krásnou projížďku v lese. 

  Přeji vám hezké prázdniny.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 26. července 2015 v 8:52.
  anicka v něm napsala:

  nadherne napsane

  44

  a_u v něm napsala:

  Nádherně napsané. Taky léto miluju <3

  I Tobě přeji krásné prázdniny, ať si je užiješ minimálně tak, jako jsi popsala v tomto článku :)

  Příspěvek z 18. června 2015 ve 13:12.
  Pavla04 v něm napsala:

  Reakce na Alfíček:

  dík