Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Prázdniny v Chorvatsku

  vydáno  •  Cestování

  Nejlepší dovolená, Chorvatsko - Baška Voda. Dovolená pro milovníky moře.

  Chorvatsko - Baška Voda, © 1000

  Dovolenou v Chorvatsku bych doporučil těm, kteří mají rádi teplo a zima jim nedělá zrovna nejlépe. Bylo tam mezi 35 - 40 °C.

  V Chorvatsku na místě, kde jsme byli, byla krásně čistá voda. Šlo vidět až na dno moře. Hloubka vody stoupala celkem rychle. Jeden metr od břehu bylo sotva po kolena, ale dál až po krk. Jinak tam nebyl písek, ale „kamínky“. V moři byly mušle, ale až dál, ve větší hloubce. Na břehu byly všechny posbírané, tak jsme se pro ně chodili potápět dál do moře.

  Život tam byl „naopak“. My jsme zvyklí spát přes noc a být vzhůru ve dne. V Chorvatsku bylo ve dne na pláži jen pár lidí, ale v noci se tam otevřel život. Co mi přišlo divné, bylo, že v noci byla voda teplejší než ve dne.

  V noci tam bylo hodně stánků. Bylo tam tak plno, že se tam člověk těžko zorientoval, kde je. V noci byly otevřené i stánky se zmrzlinou. Jeden kopeček stál asi 1 euro (cca 27 Kč), ale byl asi 2x větší než tady v Česku.

  V Chorvatsku byli celkem hodní lidé. Obchodníci uměli i trošku česky, protože tam jezdilo hodně Čechů.

  Zažili jsme tam spoustu zajímavých věcí. Každý den jsme chodili k moři a každý večer jsme chodili ke stánkům a do restaurací. V Chorvatsku jsem ochutnal poprvé chobotnici. Byla taková gumová a nedala se žvýkat, tak jsem ji spolknul. Když jsem ji jedl, připadalo mi to, jako kdybych žvýkal žvýkačku.

  Také jsme chodili chytat ryby. Šli jsme chytat ryby asi třikrát. Nic jsme nechytili, ale jeden pán tam ulovil chobotnici. S tou chobotnicí se pral celkem dlouho. Hodil do vody provázek, na kterém byl zavěšený umělý krab. Když se do něj chobotnice zakousla, pán ji vytáhl a snažil se ji strčit do kyblíku. Než ji do toho kyblíku strčil, tak jsme pořád slyšeli: „Au.“ Ten provázek s tím krabem tam nechal.

  Chvíli poté jsme ještě lovili ryby, ale stále nic. Zkoušeli jsme je chytit na škeble a malé rybičky, ale nic. Navíc tam nebylo žádné zábradlí, takže jsme mohli spadnout dolů, a břeh byl moc vysoko (asi tři metry). Takže kdybychom chytli nějakou velkou rybu, tak by se nám urvala.

  Bydleli jsme v „mini hotelu“. Byl celkem malý. Zatímco v Řecku byla kuchyně, v Chorvatsku nebyla. Chodili jsme do malinké restaurace, kde jsme měli zaplacené obědy, snídaně a večeře.

  Dovolená v Chorvatsku se mi líbila. A daly se tam koupit pěkné suvenýry.
  :-)

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 18. června 2019 v 15:31.
  marbo1212 v něm napsala:

  pěkný článek. Já bych si nkdy chobotnici nedala :-$

  Příspěvek z 22. dubna 2019 v 15:33.
  KocicakCZ v něm napsal:

  My jsme minule byli ve španělsku a letos jedem do řecka na rhodos :-)

  Příspěvek z 22. dubna 2019 v 10:26.
  lékařský v něm napsal:

  Tam jsme byli takyyyy :->