Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pražské nástrahy

  vydáno  •  Města a místa · Cestování

  Praha – mnoho krásných, ohromujících a úchvatných míst, která však kazí jedna věc: podvody!

  Praha v noci, © vaclavikm

  Bankomat – jedna z hlavních turistických nástrah. Ano, je zabezpečený vůči čtečkám karet, pinů a dalším věcem. Ale ne vůči lidem. U běžného bankomatu na vás moc nebezpečí nečíhá, pokud jsou ale bankomaty dva, tři vedle sebe, jedná se o skvělé místo k ilegálnímu přivýdělku.

  Situace bývá následující: Pán australského původu si jde do bankomatu vybrat 1000 českých korun. Vedle si stoupne podvodník a začne jakože vybírat. Po tom, co si pán vybere, k němu přistoupí a nabídne směnění 1000 Kč za 2krát 500 Kč. Na pohled první v pořádku, na pohled druhý: obrovský podvod. Bankovky mají na sobě 500, ale ne 500 Kč, nýbrž 500 běloruských rublů, a ještě k tomu neplatných! Tudíž máte 1000 rublů, a ty můžete možná tak vyhodit. Turista cizinec obvykle české pětistovky opravdu nezná.

  Stánky na staroměstském náměstí jsou pro mnoho lidí lákající. A to kvůli cenám i vzhledu. Kdo by si nedal takovou tradiční pražskou šunku za 100 Kč? Ano, dal by si ji každý. Bohužel uváděná cena je za 100 g. Tudíž pochoutka pro takovou rodinu může vyjít pěkně draho. Dle mého soukromého průzkumu lidé zaplatili v průměru třeba 500 Kč. A to jen kvůli jejich důvěřivosti a hlouposti. Nebo i třeba trdelníky jsou turistická past. Klasický staročeský (popřípadě staropražský) trdelník. Kdo trošku zabrouzdá po internetu, zjistí, že trdelník nepochází z Česka, ale ze Slovenska.

  Podvodné směnárny lákají na 0% provizi. Pokud ale přistoupíte blíže, zjistíte, že 0% provize pravda asi bude, bohužel s úplně jiným kurzovním lístkem. Ano, u těchto směnáren, umístěných především v centru, vám dají za jedno euro cca 16 Kč. Což je doopravdy velmi málo, protože normální směnárny vám dají například 26,25 Kč. Proto vás u některé z podvodných směnáren může vyjít provize až na neuvěřitelných 42 %, což je opravdu velké číslo.

  Majitel těchto směnáren je však často neznámý, protože všechny provozovny mají jednoho odpovědného vedoucího, je to pan Jan Dočekal. Toho jsem nedávno zastihl v pobočce Brandýs nad Labem. On ale majitel není. Dříve to byl nějaký 20letý kluk ze Slovenska, teď je to dle mých informací někdo z Ukrajiny. Před směněním svých peněz si proto zkontrolujte kurzovní lístek.

  Výběr peněz na charitu je samozřejmě skvělá činnost, bohužel i pro podvodníky. Lákají lidi na nějakou národní organizaci a dělají, že jsou hluchoněmí. Jen do doby, než se k nim přiblíží kamera. Žádná vládní agentura takového rázu totiž neexistuje. Tudíž podvodník si jde pak koupit třeba pivo a vy můžete jen litovat své důvěřivosti.

  Taxi je skvělá možnost přepravy, pokud tedy nejedete z centra Prahy. Ano, taxi vás vozí téměř všude, kam chcete. Přes aplikace je to i celkem levné. Pokud si ale sednete do vozu stojícího taxikáře u Václaváku, tak vás jízda vyjde až 10x dráž než přes aplikaci. Tudíž si radši těch pět minut na taxíka z aplikace počkejte.

  Mnoho podvodů ale během koronavirové pandemie v Praze skončilo, bohužel ale stejně jako spousta dalších skvělých podniků.

  Související Alíkovina:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 15. března v 11:07.
  Killercow v něm napsala:

  Měním na jednu tlapku...

  Příspěvek z 15. března v 10:43.
  Alpina v něm napsal:

  To ano. Já jsem tentokrát rád, že jsem byl líný psát hned hodnocení.

  Příspěvek z 15. března v 9:54.
  Qetuo v něm napsala:

  I já měním své hodnocení (důvod očividný).