Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pražský hrad v super podání

  vydáno  •  Škola a poznání · Česká republika
  Jednou se nás paní učitelka zeptala, jestli jsme někdy byli na Pražském hradě. Skoro celá třída, kromě dvou holek, řekla, že ne. Paní učitelka řekla, že to tedy napravíme. Při občanské výchově jsme šli do počítačové učebny. Byli jsme hrozně nedočkaví a zvědaví.

  PRAŽSKÝ HRAD - PRAŽSKÝ HRAD. Sotva najdeme nezaměnitelnější symbol České republiky, než je silueta Pražského hradu s věžemi katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Na místě staršího hradiště na ostrožně nad Vltavou vyrůstal po dobu tisíce let rozsáhlý komplex svatostánků, klášterů, paláců, domů, věží a opevnění. Podle Guinnessovy knihy rekordů je s délkou 570 metrů a průměrnou šířkou 128 metrů největším hradním areálem na světě. Jeho význam v českých dějinách se změřit nedá. Z Hradu vládla zemi knížata, králové, císaři i prezidenti., © www.foto-burza.cz

  Celá třída hned jásala v domnění, že půjdem na facebook, superhry a podobné stránky, ale paní učitelka řekla, že si máme zadat adresu Pražského hradu, kde je i virtuální prohlídka.

  virtuální procházky

  Virtuální procházku Pražským hradem si můžete užít na stránce www.praha-hrad.cz nebo na www.virtualtravel.cz

  Tímto způsobem si můžete prohlédnout i Bílý dům nebo katedrálu v Canterbury

  Byli jsme celí nedočkaví, jestli tam bude něco říkat i nějaký hlas, ale bylo to ještě lepší! Je tam nákres hradu shora a kolem plánu jsou čísla. Každá místnost je očíslována a jsou tam obrázky, které si můžete přiblížit i oddálit. Sami si z pohodlí domova jen pomocí myši můžete prohlédnout celou místnost i okolí, aniž byste se museli strkat v davu turistů.

  Na této úžasné stránce je samozřejmě i něco o hradu, prezidentu republiky i o korunovačních klenotech. Obrázky můžete točit kolem dokola, je to prostě skvělé!

  Pokud jste na Pražském hradě nikdy nebyli, doporučuji vám návštěvu alespoň prostřednictvím počítače.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 9. dubna 2019 v 17:10.
  Želvák1 v něm napsal:

  bylo bi to lepší kdyby tam bylo víc otázek ale jinak dobrý.:-)

  Příspěvek z 2. května 2010 v 18:55.
  čtvrtá v něm napsala:

  čtvrtá

  pěkný.fakt

  Příspěvek z 25. dubna 2010 v 16:01.
  fandilek v něm napsala:

  Pěkný....

  Hm, pěkný10