Alíkovina

Přečetla jsem: Simpsoráma

vydáno  •  Knihy · Čtenáři píší Alíkoviny
Recenze komiksu Simpsoráma ze série Simpsonovi.
 • Autor - Bill Morrison, Matt Groening
 • Nakladatelství - Crew
 • Počet stran - 128
 • Obsah

Klasická řada, opět čtyři dlouhé příběhy, opět čtyři krátké doplňovačky, opět žlutý svět městečka Springfield. Tentokrát se Simpsoni nastěhují do biosféry (bohužel i se svými sousedy), Flanders podlehne zlu, Bart se stane uznávaným komiksovým tvůrcem a Homer dostane práci svých snů - stane se ředitelem pivovaru Duff.

O čem jsou příběhy?

 1. Padlý Flanders
  NedFlanders se jednoho večera ztratí. O několik týdnů později ho všichni v kostele oplakávají, když se Ned najednou zničehonic zjeví ve dveřích. Líze se ale zdá, že s ním není něco v pořádku a když Nedvykradne banku, pouští se Líza, Bart a herec RainierWolfcastle do pátrání.
 2. Kwik - e na kotze
  Abe (děda) Simpson vypráví příběh, kde se díky výhře stane Homer šerifem. Pod městem se ale nachází velké naleziště ropy a MontgomeryBurns si je koupil.
 3. Přežijí ti nejtlustší
  Ve Springfieldu má být biosféra. Simpsonovi se přihlásí do výběru, ale jejich výsledky nejsou moc dobré. Vlastně jsou nejhorší, a tak tedy Homer přepíše výsledky testu. Díky tomu se Simpsonovi dostanou do biosféry, ale nejsou sami. Do biosféry se také dostala rodina NedaFlanderse a Homer nemůže překousnout, že je Ned lepší než on a odmítá Nedovu pomoc. Kvůli tomu také ztrácí svoji rodinu.
 4. Metla vyhání bigoše
  Ředitel Skinner vypráví rodičům příběh, jak byl ve Veitnamu.
 5. Autorská práva nebo život
  Bart byl vyloučen ze školy, a proto ho March nechce pustit na komiksový sraz. Bart se tedapotají vyplíží ven přes okno a spolu s Milhousem jdou na sraz. Tam LennymuHuffsovi a JoeloviBinxovi z nakladatelství Boffo vylíčí svůj komiks, Ti jim ale řeknou, že nestojí za nic. Jenže když pak Bart s Milhousem jdou do obchodu komiksů, všude vidí jejich komiks akorát s jiným názvem a zjistí, že jim ho Lenny a Joel ukradli.
 6. Rebel bez spojky
  Na springfieldské základce se koná soutěž o motorku. Jimbo (jeden z těch tří šikanátorů) se však rozhodne ji ukrást pro sebe.
 7. Dědictví aneb Doh
  Děda Simpson nechce jít na rodinou večeři, a tak Homer pozve na večeři bezdomovce Sama, z kterého se vyklube samotářský miliardář. Ten veškeré své bohatství a pivní impérium Duff odkázal Homerovi.
 8. Itchy a Sratchy - piješ mi krev
  Krátký příběh o Itchym a Sratchym.
 9. Nostalgie už není, co bejvala
  Děda Simpson jde spolu s Jasperem na Farní bazar a na všechno si stěžuje.

Mé hodnocení komiksu:
Polovina povídek se mi líbila a polovina moc ne. Proto dávám 3/5

Autorka: (14 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!