Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Přechod na střední školu

  vydáno  •  Škola
  A je to zase tady. "Škola volá," slýcháváme ze všech stran. Tento článek bych chtěla věnovat střední škole, jelikož vím, že za chvíli to čeká každého a aspoň polovina se jí bojí.

  Stěhuje se i plzeňské sportovní gymnázium, přesune se z Táborské ulice do areálu středního odborného učiliště ve Vejprnické ulici. (22. června 2015), © MAFRA

  Není to zase tak dávno, co jsem byla v 9. třídě a ještě se rozhodovala, kam vlastně půjdu a co bych chtěla v budoucnu dělat. Nátlak byl ze všech stran. Hodiny a hodiny jsem strávila přemýšlením.

  Mnozí z vás už mají možná jasno, ale pokud jsi na tom stejně, jako jsem byla já, neboj se poradit se se svými rodiči či učiteli. V tomhle ti hodně pomohou. Já osobně jsem se rozhodla až tři měsíce před přijímacími zkouškami a jsem ráda za to, kde teď jsem. Rozhodla jsem se pro Hotelovou školu v Praze. Možná chcete vědět, co mi pomohlo v rozhodování, ale nedokážu na to odpovědět.

  Prostě a jednoduše jsem jednoho dne chodila po Praze a viděla tu krásnou školu a hned ji našla na internetu. Ale ať nepíšu jen o tomhle, ráda bych vám řekla, jak jsem se připravovala na přijímací zkoušky. Dozvěděla jsem se, že právě tato moje škola dělá přípravné kurzy. Zapsala jsem se a začala tam chodit dva měsíce před zkouškami. Musím říct, že pokud chcete být dobře připraveni, zkuste se také na tyto kurzy přihlásit, mně to moc pomohlo.

  Spolužáci, kteří na kurzy nechodili, se učili doma několik hodin a mně stačily jen dvě hodiny týdně. Na těchto kurzech dostanete i materiál, ze kterého se můžete učit a které si můžete dobrovolně vyplnit. Budete hodně připraveni a o to nám jde. Ráda bych vám řekla, že se nemusíte strachovat, když přijde den přijímacích zkoušek. Ano, každý je ve stresu, i já měla stres, ale jak se říká, čokoláda pomůže.

  Když jsem se dozvěděla, že jsem přijata, měla jsem obrovskou radost. Je to pěkný pocit. Takže budoucí středoškoláci, učte se, učte se, učte se, ať máte v dalších letech stejnou radost jako já.

  Hodně štěstí každému studentovi.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 26. září 2015 v 19:35.
  Rock_Lee13 v něm napsal:

  Podpora

  Přeji ti, aby si střední školu úspěšně zvládla a měla maturitu.

  Příspěvek z 25. září 2015 v 15:36.
  BílíJezdec v něm napsal:

  dobrýýý

  pěkný článek 16