Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Představujeme Království železnic

  vydáno  •  Cestování · Česká republika · Věda a technika
  Patříte mezi obdivovatele železniční dopravy? Pak si nenechte ujít návštěvu největší modelové železnice v České republice. Najdete ji v Praze jen pár minut od stanice metra Anděl. Na milovníky železnic tu čekají stovky metrů kolejí, desítky lokomotiv, vesnice, města, lesy, pohyblivé automobily, které si dávají přednost na křižovatkách.

  Ústecký kraj v podobě modelové železnice v pražském Království železnic - hrad Střekov. , © www.kralovstvi-zeleznic.cz

  Na ploše více než 2 800 m2 najdete také největší výstavu současné produkce stavebnice LEGO ve střední a východní Evropě a největší výstavu mašinky Tomáš v Evropě vůbec. Pro děti je připraven Pompo dětský koutek se stavebnicemi LEGO, projekce oblíbených LEGO filmů, herní konzole XBOX a spousta další zábavy.

  Letos v lednu byla představena severočeská část naší republiky. Postupně budou přibývat další části železniční sítě České republiky. Už hotový severočeský úsek zjednodušeně zachycuje Děčín, Ústí nad Labem a Most a jejich železniční síť. Jednotlivé železniční stanice, jejich členění, počet nástupišť i architektura maximálně vycházejí ze skutečnosti.

  Návštěvníci království železničních modelů si mohou prohlédnout tok Labe nebo hrad Střekov. Malé i velké kluky nepochybně nadchne Autodrom Most s pohyblivým autoparkem závodních vozů i Mostecká uhelná pánev s funkčním modelem rypadla.

  Nad krajinou protkanou železničními tratěmi se střídá den a noc ve dvacetiminutových intervalech. Pozvolna se stmívá, rozsvěcují se pouliční lampy a světýlka v oknech a posléze se plynule rozednívá.

  Co je království železnic

  Modelová železnice se sídlem na pražském Andělu, otevřená loni v létě, se chce stát největší ve střední a východní Evropě. Součástí Království železnic je i stálá výstava z historie železnice na našem území. Informace o aktuální nabídce a právě probíhajícíh soutěžích najdete na www.kralovstvi-zeleznic.cz 

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 6. srpna 2010 v 9:29.
  makysek000 v něm napsala:

  fshs

  haluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuz!!!!

  Kapřík100 v něm napsal:

  Nádherné

  Báječné video,můj kamarád má podobné Království Železnic ale je menší a je tam toho míň.16

  poutovej_ponicek v něm napsal:

  :D Lito

  Sice jsem železniční maniak, nicméně mi modelová železnice moc nedává, jó kdyby se hráto o IN gold týdenní síťovou jízdenku, možná bych se zapojil, mojím koníčkem je projíždět nové tratě, né se koukat na panel po kterým jezdí H0 vláčky, navíc je to v praze, tam už nikdy nechcu za život se dostat :D škoda mno....