Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Předstíral lásku za peníze

  vydáno  •  vztahy
  Adéle se už od prváku líbil kluk jménem Filip. Problém byl ale v tom, že byl o rok starší a nevěnoval jí moc velkou pozornost. V té době jsme nebyly velké kamarádky, pozdravily jsme se a dál už se nebavily. Její nejlepší kamarádka byla tehdy Anny. A potom to všechno začalo.

  Láska za peníze, © Klára Růžičková

  Filip se začal víc zajímat o Anny, než o Adélu. Adéla byla moc smutná a Anny nechtěla, aby se kvůli ní Adéla trápila. Začala se nenápadně ptát Filipa, jestli se mu Adéla líbí a namlouvat mu, že je moc milá, a že má ráda všechny sporty a koníčky, co má rád on. To ale bohužel nebyla pravda. Z Filipa nakonec vypadlo, že se mu líbí úplně někdo jiný. Anny si myslela, že je všechno ztracené, ale nakonec ji napadl jeden strašný nápad. Když Filip nechce „chodit“ s Adélou dobrovolně, zkusí na něj jiné metody. 

  Čtenáři píší Alíkoviny

  V této rubrice najdete texty dětí, uživatelů Alík.cz. Vizitku autora najdete kliknutím na odkaz v závěru článku. Pokud se chcete přidat a stát se autorem Alíka, můžete svůj text i s průvodní fotkou vložit zde. Svůj článek pak hledejte v Alíkovinách, v rubrice Čtenáři píší Alíkoviny.

  Řekla mu, že se o ni má víc zajímat, a že za to potom něco dostane. Filip byl zvědavý, ale Anny mu nechtěla říct co. Tak začal chodit s Adélou do parku a jednou ji vzal i na zmrzlinu. Bavil se s ní a dával pozor, aby tu jeho snahu viděla Anny. Po týdnu si ho Anny zavolala k sobě a řekla mu, že takhle je to super, ale že by to možná chtělo něco víc. Filip chtěl ale nejdřív to, co mu slíbila. Anny mu dala 200 Kč a řekla: „Když budeš aspoň předstírat, že k ní něco cítíš, dám ti za týden víc. Ale musíš se tvářit, že ji miluješ a o naší dohodě nesmíš nikomu říct.“ Filipovi to přišlo jako dobrá nabídka. Začal říkat Adéle samé hezké věci a tvářil se, že mu na ní opravdu záleží. Adéla byla štěstím bez sebe a všechno to nadšeně vyprávěla Anny. Ta se jenom usmívala.

  Po týdnu si Filip došel pro další peníze. Anny mu dala 300 Kč. Filip se ji zeptal, jestli to není nějak málo na to, že předstírá lásku. Anny slíbila, že mu příště přinese víc. Takhle se to opakovalo asi ještě čtyřikrát. Anny přidávala peníze po padesátikoruně. Bylo vážně moc ošklivé, dělat takové věci svojí nejlepší kamarádce, ale od Filipa to bylo ještě horší. Když si přišel po několikáté pro peníze, Anny mu řekla, že už nemá ani korunu. Filip jí začal nadávat. Seřval ji, že už žádnou lásku předstírat nebude, když jí došly peníze. Anny byla v šoku, protože zjistila, že její nejlepší kamarádka stojí vedle ní a všechno slyšela. Adéla se rozeběhla pryč.

  Všimla jsem si jí na hřišti, seděla v koutě a brečela. Ptala jsem se jí, co se stalo a ona mi všechno řekla. Utěšovala jsem ji a nakonec to nějak zvládla. Na Filipa a na Anny se vykašlala, ani se na něj nepodívala. Teď je to moje nejlepší kamarádka. Sedí vedle mě a ještě teď má v očích smutný výraz, když si na to vzpomene. Tohle bych jí nikdy neudělala.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 26. prosince 2014 v 11:04.
  Ada30 v něm napsal:

  upřímnost

  Existuje hodně neupřímných lidí.1111Dávejte si pozor na falešné přátele.Ne každý je
  na ostatní upřímný1111 Pozor ať nenaletíte nějakému pokrytci11

  NatálieBartková v něm napsala:

  Ano, nejsem také na ničí straně, nechtěla bych to ale udělala to pro Adélu 13 aby nebyla smutná

  Příspěvek z 25. října 2014 v 18:43.
  mikey18 v něm napsala:

  Anny to tak nemyslela

  Možná, že to tak Anny nemyslela. Chtěla Adéle pomoci, ale ublížila jí. Četla jsem si dole, že vás pomlouvá, ale možná je to proto, že nemůže přenést přes srdce, že do toho investovala dost peněz a Adéla se s ní teď nebaví i přesto co pro ni udilala a že se hned naštvala. Rozhodně ale nejsem na ničí straně a podobnou situaci bych nechtěla zažít !13