Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Předsudky plodí jen další zlo

  vydáno  •  Vztahy
  Dnes jsem si přečetla, že stav dvouleté romské holčičky, která byla popálena na 80% těla se zhoršil.

  Značka Stůj, dej přednost v jízdě!, © Sbírka zákonů

  Proč na jejich dům zaútočili? Je to proto, že mají nějaké rozepře nebo proto, že jsou to Romové? Usuzuji, že je to ten druhý důvod. Spoustu lidí si myslí, že jsou Romové problémoví a nepřizpůsobiví. Ale je to tak opravdu? A čí je to vlastně vina? Můžeme za to přeci i my. To my je nechceme zaměstnat a házíme je všechny do jednoho pytle. Já znám Kájinu. Je to sice jen napůl Romka, ale je to fajn holka a její prarodiče jí koupili koně.

  Když jsem si četla o incidentu s poraněnou romskou holčičkou, napadlo mě "Kam jsme se to dostali?" Možná, že se někteří Romové nevhodně chovají, ale my se jím tímhle začínáme rovnat. Co to má znamenat? Proč po nich házíme zápalné lahve? Proč to musela odnést malá holčička? Copak těm lidem něco udělala?

  Ve škole je jeden kluk Kevin. Chodím s ním do třídy a myslí si, že je bůh ví jak úžasný a přitom je to jen hlupák, který si toho o sobě moc myslí. Jestli mu připadá vtipné, když mi nadává "špekosaurus", tak je ztracený. U nás pod vchodem se scházejí čtyři Romové. Znám jejich jména i příjmení a ráda si s nimi občas popovídám. Nemám předsudky. Pomáhali mi hledat naši kočku, když se ztratila a jeden z nich vylezl až nahoru na strom, aby ji dostal dolů.

  Jednou šli Kevin a jeho parta kolem našeho vchodu a začali jim nadávat. Snažila jsem se jim pomoct, ale Kevin začal nadávat i mně. To mě dostalo a šla jsem k sobě domů. Nenechám si přece takhle nadávat. Jelikož ty kluky stále uráželi, napustila jsem do pytlíků vodu a hodila je po nich z okna.

  Nikdo nemá právo posuzovat lidi, když neví, jak se chovají. Lidé by se nad sebou měli zamyslet. Je to ale asi velice těžké, protože většina lidí si myslí, že jsou něco víc. Doufám, že my, ta nová a mladší generace, jsme se již zamysleli a bereme všechny lidi jako nám rovné.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 14. srpna 2014 v 17:02.
  nikisek01 v něm napsala:

  aaaaaaaaa

  Cool I just got a free Minecraft gift code at http://freeminecraftgiftcode.net