Alíkovina

Přestěhování do zahraničí

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Bydlela jsem v Česku a odstěhovala jsem se do Německa. Jak mi bylo?

Německo, © iDNES.cz

Žila jsem si krásných 9 let v Česku, ale peníze nám začaly omezovat život. Byli jsme spokojení ale i komunita byla na nic. Dlouho se rozhodovalo, co se udělá. Tak se rodiče rozhodli, že můj táta pojede do Německa vydělávat.

Polovinu výplaty utratil za příjezd k nám do Čech. Tak jsme zase museli uvažovat, co uděláme. Nakonec jsme po 3 měsících řekli, že pojedu i já a moje matka do Německa. Neuměla jsem ani slovo. Rodiče se v Německu poznali, ale já neuměla ani slovo německy. To mi ztížilo život.

Ve škole jsem byla první týden strašně oblíbená a spolužáci se snažili se mnou komunikovat a zjišťovat více. Měla jsem období takové slovní šikany a chtěla jsem jet zpátky. Čehož lituji. Takhle to už jde 2 roky. Já mám nové kamarády a všechno je lepší. Lituji, že jsem žila v Česku.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 25. října 2015 ve 14:04.
hudebnickasro v něm napsala:

Reakce na Jinotajka:

Souhlasím

Příspěvek z 25. října 2015 ve 14:04.
hudebnickasro v něm napsala:

Nechápu

Kdyby jsi nejela o Německa nezjistila by jsi jaké je to v jiných zemích. Stěžovala by sis kdyby jsi tedy v Německu nebyla .. Ne ... Myslím ,že ses tu narodila a měla bys být ráda , že jsi těch pár let žila tu a ne např. někde v Afgánistánu nebo v Africe... 12125511

Příspěvek z 24. října 2015 ve 20:15.
Jinotajka v něm napsala:

Nemusíš toho zase litovat, žes žila v Česku. Tady to zas tak špatné není. Ale každý má na to svůj názor. 16