Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Přestup do 6. třídy

  vydáno  •  Škola
  Chodili jste do 5., teď jdete do 6. a bojíte se, že to bude moc velká změna?

  Alena Čečetková, ředitelka jazykové školy Polyglot., © MAFRA

  Na začátku roku se hlavně neukažte učitelům ve špatném světle. Jako první známky se snažte nasbírat samé jedničky a snažte si udělat svůj rozvrh volného času a sami určete, kolik času potřebujete na učení.

  Tento rozvrh neporušujte. Když máte písemku, tak se musíte učit více. Tak si napište do rozvrhu, že před písemkou je učení potřeba věnovat času třeba o 30 minut déle. Pokud dodatečně zjistíte, že určený čas je moc krátký nebo naopak moc dlouhý, rozvrh si klidně přepište.

  Najděte správný způsob učení, protože když se budete učit špatným způsobem, zabere vám to o hodně víc času a možná učivo nebudete tak dobře umět.

  Jestli máte špatné známky, určitě se nevymlouvejte na to, že prostě nejste chytří. Já jsem taky měla špatné známky, protože jsem se neučila. Ale začala jsem se učit alespoň jednu hodinu denně a teď už se skoro neučím.

  Přeji hodně úspěchu ve škole a užívejte života.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 14. října 2015 ve 12:02.
  michih v něm napsala:

  no. . .

  Tak jo. . .
  Je mi 12 a chodím do šestky. Bála jsem se. Už se nebojím, jenom. . . já mám na rozdíl od některých druhý cizí jazyk takže stresu o něco víc. Hele učte se, dávejte pozor zkuste to. 4444

  Příspěvek z 13. října 2015 v 16:45.
  a_u v něm napsala:

  No tak ji tady tak nehejtujte, snaha byla... :D Co já bych dala za to, kdybych se mohla vrátit zpátky do šestky...

  Příspěvek z 11. října 2015 v 16:20.
  Lipuska v něm napsala:

  Reakce na konemy:

  Presne kdyz je ti deset?To asi nemas co radit kdyz si ve ctvrty nebo paty,hlavne ten clanek jevydanej mmesic po nastupu do skoly?Trochu pozde ne?A navic ne kazdej je chytrej i kdyz to tam rikas at se na to nevynlouvame nekdo treba ma poruchu soustredeni a nemuze za to jako ja?Proste se cloveku blbejc uci protoze tu poruchu ma chapes to