Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Přestup na gympl

  vydáno  •  Škola
  Dost jsem se přijímaček bála. Až po skončení testu, jsem si oddychla. Ale bylo to třeba? Teď se těším jak ze školy, tak ze skvělého kolektivu ve třídě.

  Připravte se na přijímací zkoušky s MF DNES., © MF DNES

  Jak asi víte, přijímačky na gympl se dají dělat z pětky, sedmičky a z devítky. Já to chtěla zkusit už z páté, abych měla kdyžtak pokoj. Celý rok jsem se připravovala díky scio testům, které mi rodiče koupili. Musím přiznat, že mi dost pomohly.

  Člověk se v podstatě musel naučit, o čem ty testy jsou a jak se mají dělat. Otázky byly trochu záludné, ale dalo se to. Chtěla jsem dělat zkoušky na dva gymply. Jeden je na Praze 13 a druhý na Petřinách. Ten na Praze 13 ale nejel podle testů scio. Dělali si vlastní testy, kde jsem musela psát jak výsledek, tak postup. A k tomu byly hrozně jednoduché. Takže tenhle test jsem jakž takž zvládla. Pak jsem druhým dnem šla na Petřiny. Tam byly scio, a docela jsem to zkazila. No, co se mohlo stát, že? Největší chyby, co jsem dělala byly, že jsem si špatně přečetla zadání. Dokonce jsem některé věci tak trochu i typovala. Asi o týden později přišly výsledky. Na P13 jsem byla 15. a brali 60, na Petřinách 62-65. Podala jsem odvolání a pan ředitel po dvou dnech napsal, že jsem byla přijata. Celkem dost jsem si oddychla. Už žádné scio a na osm let mám vystaráno. Pak jsem si taky byla prohlédnout školu. Tenkrát se mi moc líbila (samozřejmě, že i teď).

  Až o prázdninách jsem se dozvěděla, s kým budu ve třídě. Bohužel ne s nikým z minulé třídy. V podstatě jsem tam neznala nikoho. Naštěstí, a to jsem holka, jsem si hned na začátku když jsme jeli na adapťák našla víc kámošů mezi kluky. Nevím jestli kvůli klučičímu oblečení, vystupování nebo charakteru. Holky ze mě měly na začátku prý tak trochu smíšené pocity. Později se to nějak srovnalo a já se bavím se všemi. O kamarády není nouze. Teď jsem v sekundě a nikdy bych se na základku nevrátila. Nejen kvůli škole a učitelům, ale hlavně kvůli skvělému kolektivu, který mi ještě před dvěma lety chyběl.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 11. února 2016 v 19:51.
  jančabrej v něm napsala:

  A já se zatím chyztám

  Jsem v 5 a teprv se chystám

  Příspěvek z 12. prosince 2015 v 17:07.
  helwen v něm napsala:

  Opak

  Hmmmmm.... Tka to já to mám opačně. Učitelé: dost snobáci ( pořád do nás cpou že jestlichceme bejt takhle blbí ať jdeme na zvláštní) a se spolužákama (krom jednoho kluka) si nemám co říct. Takžena základku bych se klíďo vrátila

  Příspěvek z 7. prosince 2015 ve 14:37.
  konemy v něm napsala:

  :-)

  Tak vidíš:-) To je fajn;-)