Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Přetvářka a opravdový přítel

  vydáno  •  Kamarádi
  Přetvářka, faleš, pomluvy. Každodenní aspekty, kterým se snad ani nelze vyhnout. Pokud vyjdeme mezi lidi, nasadíme si jakýsi celotělový oblek, který z nás udělá nového, námi smyšleného člověka. Nechceme o sobě ostatním prozradit všechnu pravdu, a tak ji skrýváme.

  Na RUNGO.cz výbězích panuje pohoda, přátelství a soudržnost, © Rungo.cz

  Někdo skrývá úspěchy a někdo zase neúspěchy. Nechceme se otevřít, protože každý den vidíme, co se stane, pokud o nás ostatní zjistí nějakou pravdu, která se dá využít jako zbraň proti nám. I z obyčejné věci se může vyklubat smrtící zbraň.

  Například se pochlubíte, že jste vyhráli soutěž. Lidé, kteří vám závidí, nebo vás až tak moc nemusí, začnou šířit různé řeči. Proč se vůbec hrnete do nějaké soutěže a určitě byla špatná, když jste ji vyhráli zrovna vy a podobně. Vás to bude zřejmě bolet, málo lidí je „z oceli“ a nic jim neublíží, poučíte se z toho a příště si své úspěchy i neúspěchy necháte pro sebe, nebo pro svého opravdového přítele. A tady se dostáváme k tomu, kdo je vlastně opravdový přítel.

  Známý může být kdokoli, s kým si rozumíte. Může to být člověk i zvíře. Známých můžete mít spousty a stále nové poznávat. S těmito známými se ale neznáte do podrobností a ani po tom netoužíte. Víte, že vás můžou každou chvíli vyměnit za někoho lepšího, prostě jim až tak nedůvěřujete.

  Zato opravdovému příteli řeknete opravdu téměř všechno. Třeba mu neřeknete vaše úplně nejtajnější obavy, ale ty neřeknete kolikrát ani rodičům. Opravdový přítel na vás ale nenaléhá, abyste mu to ihned všechno vyklopili. Nechá to být. Pochopí, že je to pro vás složité, neboť i on určitě něco takového má. Před někým takovým se nebudete schovávat za falešnou masku. Nemáte to zapotřebí, jelikož víte, že mezi vámi panuje vzájemná důvěra.

  Opravdového přítele máte většinou jen jednoho, zato na celý život. Dlouho se poznáváte, vzrůstá vaše důvěra. Zjišťujete, co vám může ten druhý přinést. Jestli se o něj můžete opřít, spolehnout se na něj, jestli udrží tajemství, poradí vám, nebo vás třeba jen vyslechne. Bude s vámi hrát férovou hru. Pokud si bude myslet, že jste něco udělali špatně, řekne vám to. Šetrně, bez urážek, ale vyjádří svůj postoj k věci. Kritika od opravdového přítele bolí asi nejvíce, ale berte to tak, že je to spíše rada, než výtka.

  Jak ale poznáme, kdo je náš opravdový přítel, kdo s námi bude jednat férově a bez vedlejších úmyslů, komu se budeme moci vyplakat na rameni, když se nám něco nepovede, komu se s tím budeme moci svěřit? Mnohokrát to nepoznáme. Život je hra a my jsme figurky, které mají možnost volby. Pokud si vybereme správného člověka, vítězíme, pokud si však vybereme nepravého, prohráváme a má to důsledky.

  Zamyslete se, komu byste opravdu svěřili svá tajemství, své bolesti i radosti. Je váš opravdový přítel opravdu ten, za koho ho máte?

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 8. února 2017 v 18:36.
  Janak02 v něm napsala:

  ne vždy

  Krásný článek. Nejhorši je když mate bff , která vas zradí.Bolí to, jako by vám něko propíchl srdce a když kvůli ní zacnete ztrácet kamarady a potom ti vrazí kudlu do zad je to nepříjemné.27272727272727Upřímne přeji všem, aby se jim se svojí bff nic podobného nestalo .Nikomu bych to nepřála zažít

  Příspěvek z 4. ledna 2017 v 18:53.
  radimf v něm napsala:

  nejlepší kamarád ♥♥♥

  můj nejlepší kamarád je Ferdík 26 (andulka)
  je to můj nejoblíbenější kamarád,a nic na světě mi ho nenahradí....101010
  moc si rozumíme ♥♥♥ 10101010 16 26
  doporučuji mít takového upovídaného kamaráda

  (P.S. výhoda je,že vás nemůže pomlouvat 21 )

  Příspěvek z 3. ledna 2017 v 18:26.
  5ppppp v něm napsal:

  Reakce na krutolep:

  Promiň, opravdu nevím. Myslím ale, že nezáleží, jak je dlouhý, ale jak je to napsané ;)