Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Příběh mladého jelena

  vydáno

  Tento článek bude o jednom jelenovi, který měl hlad, a tak se vydal za potravou.

  Jelen, © anavercadav

  Byl jednou jeden jelen, který měl velký hlad, protože jeho místo, kde žil, už bylo celé prokousané tím, jak pořád jen jedl. A tak se vydal hledat potravu, velmi daleko.

  Šel velmi velkou dálku, až dorazil na tajemné místo plné trávy. Kdepak plné, přímo prorostlé trávou! Jelena to velmi nadchlo a ihned se pustil do trávy. Ale přejedl se a bylo mu z toho špatně. Najedl se tak moc, že už nemohl ani polknout poslední sousto a vyzvracel ho. Pak celých 30 dnů nejedl. A velmi litoval, že byl tolik nenasytný a že ho teď kvůli jeho nenasytnosti bolí břicho.

  A pak se vrátil zpět na své místečko, které už bylo skrz naskrz prorostlé trávou. Radši tady už šetřil trávou, kterou tak potřeboval k životu, a jedl jen akorát. Trávy pak měl díky tomu vždycky dost a měl se z čeho najíst, když měl hlad.

  Až jednou přišla za ním srnka, začala s ním žít a náš mladý jelen se do ní zamiloval a ona do něj. Srnka pak díky tomu porodila mládata a mladý jelen je neměl čím živit. I vydal se do světa sehnat potravu. Vtom se před ním objevil kopec sena, protože ho tentokrát doopravdy potřeboval pro srnku a malá mláďata, co porodila. To seno pak pomalu odnosil k sobě domů.

  A pak už i mláďata měla na velmi dlouho co jíst, dokud nevyrostla a nedospěla a nehledala si potravu sama. A maminka a tatínek byli též šťastní. Z mláďat jim vyrostli velcí statní jeleni a srnky, kteří se taky zamilovali, a všem se nakonec narodila taky mláďata, která si také moc oblíbili a s láskou se o ně starali. A z nich vyrostli zase další srnky a jeleni, ale to už je jiný příběh. $>$>;-)

  Doufám že se vám můj článek moc líbil. ;-)

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 18. dubna 2018 v 17:55.
  číča800 v něm napsala:

  Hezké :-3

  Příspěvek z 5. února 2018 v 16:45.
  anavercadav v něm napsala:

  dík

  Příspěvek z 4. února 2018 v 11:09.
  kajca v něm napsala:

  moc hezký článek :-):-):-):-)