Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Příběh: Nevidomá kráska, 2. díl

  vydáno  •  povídky
  Ve třídě jsem myslela na Nicka a na jeho příjemný hlas. V hlavě se mi točilo: „Jak vypadá?!“ „Je hezký?!“ V tom mě vyrušila Carrie: „Tak na co myslíš, Lizy?“ Já se usmála a odpověděla: „Na nic.“ Carrie kývla a řekla: „Jo fajn, tak já jdu na místo, za chvíli zvoní.

  Z původní obálky knihy Dívka, která si říkala Tuesday, © HarperCollins

  Po škole mě Carrie dovedla k parkovišti a já čekala na tátu, až přijede. „Liz, jsi to ty?“ ozval se příjemný hlas. Já se zase usmála a otočila jsem se za hlasem: „Nicku?!“ Nick šel ke mně blíž, já cítila jeho blízkost. Ale nechtěla jsem, aby poznal, že jsem slepá. Tak jsem se otočila. Nick se udivil: „Bojíš se mě?“ Já, v očích pláč, kývla hlavou, že ne. Nick mě chytl za rameno a řekl: „Přijď v pátek na mou oslavu.“ Já se na něj otočila a usmála. Nick se pousmál a dodal: „Platí?“ Já ho chtěla rozptýlit: „No, to nevím.“ Nick smutně odpověděl: „Prosím, Lizzý, přijď.“ Já pokrčila rameny, slyšela jsem přijíždět auto.

  Na Nicka jsem zamávala. „Liso, zlato to jsem já, táta,“ ozval se. Pak mne vedl do auta. Doma jsem myslela na Nickovu oslavu a na to, jak se neorientuji v místnosti plných lidí. Ale on mi neřekl, kolik tam bude lidí. Doufám, že to přežiju v ten pátek. Na dveře mi zaklepal táta. A řekl: „Mydlinko, jak se vede?“ „Tati, není mi osm,“ ozvala jsem se. „Mydlinečko, přijela za tebou Carrie,“ dopověděl taťka. Pak vešla Car a taťka odešel.

  „Áhoj Lis,“ řekla Carrie a obejmula mne. Já se jí vyzpovídala o Nickově oslavě. Ona mi řekla: „Láska jako trám, koukám, že tě balí.“ Já se zamračila a vykřikla jsem: „Ne, pozval mě jen na oslavu chápeš?!!!“ Carrie se usmála a dodala... „Nóóóó..“

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 20. ledna 2019 ve 13:14.
  Rodé v něm napsala:

  hezké .bude pokračování ? R^R^R^R^R^R^

  Příspěvek z 26. března 2017 v 11:12.
  dennisvet v něm napsal:

  Reakce na Cat29:

  Já bych byla jen ráda :)

  Příspěvek z 24. března 2017 v 18:01.
  Cat29 v něm napsal:

  Reakce na dennisvet:

  Ok,ale jak by se to líbilo tobě?222222222220