Alíkovina

Příběh: Nevidomá kráska, 2. díl

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Ve třídě jsem myslela na Nicka a na jeho příjemný hlas. V hlavě se mi točilo: „Jak vypadá?!“ „Je hezký?!“ V tom mě vyrušila Carrie: „Tak na co myslíš, Lizy?“ Já se usmála a odpověděla: „Na nic.“ Carrie kývla a řekla: „Jo fajn, tak já jdu na místo, za chvíli zvoní.

Z původní obálky knihy Dívka, která si říkala Tuesday, © HarperCollins

Po škole mě Carrie dovedla k parkovišti a já čekala na tátu, až přijede. „Liz, jsi to ty?“ ozval se příjemný hlas. Já se zase usmála a otočila jsem se za hlasem: „Nicku?!“ Nick šel ke mně blíž, já cítila jeho blízkost. Ale nechtěla jsem, aby poznal, že jsem slepá. Tak jsem se otočila. Nick se udivil: „Bojíš se mě?“ Já, v očích pláč, kývla hlavou, že ne. Nick mě chytl za rameno a řekl: „Přijď v pátek na mou oslavu.“ Já se na něj otočila a usmála. Nick se pousmál a dodal: „Platí?“ Já ho chtěla rozptýlit: „No, to nevím.“ Nick smutně odpověděl: „Prosím, Lizzý, přijď.“ Já pokrčila rameny, slyšela jsem přijíždět auto.

Na Nicka jsem zamávala. „Liso, zlato to jsem já, táta,“ ozval se. Pak mne vedl do auta. Doma jsem myslela na Nickovu oslavu a na to, jak se neorientuji v místnosti plných lidí. Ale on mi neřekl, kolik tam bude lidí. Doufám, že to přežiju v ten pátek. Na dveře mi zaklepal táta. A řekl: „Mydlinko, jak se vede?“ „Tati, není mi osm,“ ozvala jsem se. „Mydlinečko, přijela za tebou Carrie,“ dopověděl taťka. Pak vešla Car a taťka odešel.

„Áhoj Lis,“ řekla Carrie a obejmula mne. Já se jí vyzpovídala o Nickově oslavě. Ona mi řekla: „Láska jako trám, koukám, že tě balí.“ Já se zamračila a vykřikla jsem: „Ne, pozval mě jen na oslavu chápeš?!!!“ Carrie se usmála a dodala... „Nóóóó..“

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (16)

Příspěvek z 20. ledna ve 13:14.
Rodé v něm napsal:

hezké .bude pokračování ? R^R^R^R^R^R^

Příspěvek z 26. března 2017 v 11:12.
dennisvet v něm napsala:

Já bych byla jen ráda :)

Příspěvek z 24. března 2017 v 18:01.
Cat29 v něm napsal:

Ok,ale jak by se to líbilo tobě?222222222220