Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Příběh: Upíří kousnutí

  vydáno  •  Povídky
  Rose Henterová byla krásná dívka. Byla štíhlá, vlasy měla hnědé tak, jako bývá hořká čokoláda a oči měla modrofialové jako kvítek zvonku. Nikdy nevěřila na upíry tak, jako její kamarádka Elissa. Svůj názor ale brzy změní.

  Ilustrační foto., © Reuters

  Trrrrrr.... zazvonil školní zvonek. Rose, která usnula při hodině zeměpisu, se náhle probere a rychle si sbalí věci. "To byl zase den." "To máš pravdu, Rose. Byla to hrůza," odpoví její kamarádka Elissa. ,,Elisso, nechtěla bys jít dnes k nám? Máma s tátou odjeli a já jsem doma sama."

  "Jasně moc ráda k vám půjdu, aspoň na chvíli zapomeneme na školní strasti." "Tak pojď, Elisso, zastavíme se na zmrzku u Upíří jeskyně. Je to nějaká nová cukrárna. Hele, Rose, nevíš, proč se to tam tak jmenuje? Na cukrárnu je to divnej název." "Nevím ještě jsem tam nebyla, ale můžem to zjistit." "Rose, co když jsou tam opravdu upíři, nechci přijít o svou krev." "Elisso, neblázni! Upíři nejsou!" "Co ty víš, až tě pokoušou, tak ti řeknu, že jsem ti to říkala." "Hele pojď, ty strašpytle, už tam budeme." "No jo."

  "Vidíš, Elisso? Nic  strašidelnýho na tom není. Vždyť ten dům je růžovej, ne děsivě černej, má modrý záclonky, ne krvavě červený." "No jo asi máš pravdu Rose." Děvčata vejdou a pozdraví. "Dobrý den." "Á, dobrý den, tak copak si dáte?" "Hmmm já si dám 1 kopeček pistáciové zmrzliny," odpoví Elissa. "A já si dám 1 kopeček krvavých višní. To je vše." "Tak tady to je. Prosím od každé 10 Kč. Nechte si chutnat."

  Dívky si sedaly k oknu, když si Rose najednou všimla kluka, který na ní ustavičně kouká. Pomyslí si: ´Kdo to asi je? Toho jsem tu ve městě ještě neviděla.´ Najednou jí do přemýšlení vtrhne Elissa: "Haló, Rose, vnímáš, co jsem ti říkala?" "Promiň, nějak jsem se zamyslela. Co jsi říkala?" "Ptala jsem se tě, co si vezmeš na sebe na ten školní výlet?"

  "Jé, díky, žes mi to připomněla, úplně jsem na to zapomněla. Asi si vezmu červené šortky od Rossamedy a černé tričko s tou rudou růží. K tomu červenočerné boty na platformě." "Super, už to vidím před očima. Tak jdeme. Nashledanou."

  ´Je tak krásná. Jde tak ladně, sebejistě. Nabíjí mě každá minuta, každičká sekunda, co jí smím spatřit. Ale někoho jako mě nikdy nebude mít ráda. Já jsem jako zrůda o ona jako něžná víla. Ale něco mě k ní táhne, nevím co, ale něco.´

  ,,Co si pustíme za film," zeptala se zvědavě Elissa. "No, bavily jsme se o upírech, byly v upírské kavárně, tak si pustíme film o upírech? Mám tu Stmívání, Soumrak, Zatmění, Upíří deníky. Tak jakej?" Elissa se na ni nechápavě koukne. "Tak ty nevěříš na upíry a přitom máš o nich snad všechny filmy?" "Jo tak nějak. Tak jakej?" "Tak třeba Stmívání."

  ´Ta je krásná, stačí když jen tak sedí a dívá se na film, je tak krásná jako všechny krásy světa. Dokud o mně neví, bude vše dobré.´

  "To byl krásný film. Ten nelze okoukat." "Jo, máš pravdu Elisso. Ten opravdu nelze okoukat." "Tak já už budu muset Rose. Tak ahoj." "Ahoj, tak zítra na výletě."

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 26. dubna 2014 ve 20:22.
  drina v něm napsala:

  je to jako stmívání

  Výborný21

  Příspěvek z 4. března 2014 ve 21:28.
  kobylka8 v něm napsala:

  hezký

  Příspěvek z 4. března 2014 v 16:30.
  želvičkaA17 v něm napsala:

  je to skoro stejné jako stmívání...:-D

  Ale jinak hezké....