Alíkovina

Přijď se podívat na Bambiriádu!

vydáno  •  Volný čas venku
Možná jsi o téhle akci se zvláštním názvem nikdy neslyšel, možná něco málo zaslechl nebo dokonce patříš už mezi její stále návštěvníky. Bambiriáda je tady pro všechny, kdo mají rádi zábavu a nové zážitky – a také pro ty, kdo si nudu nechtějí připustit k tělu. Můžeš na ní vidět, a hlavně si také vyzkoušet, co všechno se dá ve volném čase dělat. A že je toho víc než dost – tahle akce je zkrátka veletrhem nápadů, jak trávit volný čas a zabít nudu!

Bambiriáda v Praze, květen 2007, Střelecký ostrov, © Radkaa

Co bude k vidění

Program v jednotlivých bambiriádních městech nabídne celou řadu nejrůznějších aktivit a doprovodných akcí. Pro ty, kdo rádi něco tvoří, budou připraveny výtvarné dílny, kde si třeba můžeš vyzkoušet práci s keramickou hlínou nebo vyrobit nějaký dárek. Vyzkoušet si budeš moci i rozličné sportovní a adrenalinové aktivity – lanové překážky, jízdu na kánoích a raftech, jízdu zručnosti na bruslích a kolech či střelbu z luku. K procvičení mozku zase budou různé hlavolamy a deskové hry. Herny, čajovny, stanová městečka, pravá indiánská tee-pee, karaoke, slaňování, chůze na chůdách, trampolíny, stolní fotbal, netradiční sportovní hry, fyzikální pokusy – to všechno a mnohem víc. Každý rok je součástí Bambiriády i pestrý festival pódiových vystoupení – divadelních spolků, hudebních skupin či tanečních souborů.  K vidění bude třeba irský tanec, break dance, rockové kapely, hip-hop nebo bubnová show.

Kdy a kde se Bambiriáda koná?

Desátý jubilejní ročník akce, kterou pořádá Česká rada dětí a mládeže, proběhne od 22. do 25. května 2008 ve 28 městech po celé republice. Bambiriádními městy v letošním roce jsou: České Budějovice, Děčín, Frýdek-Místek, Havířov, Hradec Králové, Chomutov, Chrudim, Jaroměř, Jeseník, Karlovy Vary, Kladno, Klatovy, Krnov, Liberec, Náchod, Ostrava, Plzeň, Poděbrady, Praha, Prostějov, Rychnov n. Kněžnou, Šumperk, Tábor, Třebíč, Třinec, Uherské Hradiště, Zábřeh a Zlín.

Vstupné zdarma

I když je vstup na Bambiriádu vždycky a všude zdarma, je dobré si vstupenku, kterou u vchodu do bambiriádního areálu dostaneš, pečlivě uschovat. V mnoha případech tě totiž navíc opravňuje k bezplatnému nebo zlevněnému vstupu do různých kulturních a památkových objektů, například do vybraných muzeí.

Pokud se chceš dozvědět ještě víc, podívej se stránky www.bambiriada.cz.


Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 1. července 2008 ve 12:13.
srdí v něm napsal:

Bambiriáda!!!:)

Letos jsem byla na Bambiriádě poprvé s turistickým oddílem !!!bylo to tam ssssupr!!!!vyhrála jsem spoustu věcí!!!!a taky jse šli na různé památky se slevou nebo zadarmo!!!!!neváhej a příští rok zamiř na bambiriádu!!!!!!jo a byli jsme na ni v Praze!

7412126251016