Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Přijďte si užít Bambiriádu: 4. - 7. června

  vydáno  •  Volný čas venku · Rodičům · Předškolákům
  Zase Praha, brbláte občas, když vás zveme na nějakou akci v hlavním městě. Tentokrát patří naše pozvání opravdu všem, ať už žijete v kterémkoli koutě republiky. První červnový víkend otevře své brány Bambiriáda každému, kdo rád soutěží, tvoří nebo poznává.

  České Budějovice, © archiv Bambiriády

  Je báječné, že mnozí z vás Bambiriádu nejen znají, ale aktivně se jí účastní. To znamená, že se svým oddílem či klubem vytupují a nebo na stánku svého sdružení připravili ostatním různé soutěže nebo tvořivé aktivity.

  Napsat krátce co je Bambiriáda, není možné. A napsat dlouze, co všechno kde bude k vidění a hlavně ozkoušení, tak to by vás nejspíš nebavilo číst. Připravili jsme tedy nabídku, co také v jednotlivých městech můžete zažít. Ale věřte, že tam toho uvidíte a zažijete mnohem víc! Navíc tu najdete inspiraci pro činnosti, které můžete podnikat i během celého roku. Buďto sami, anebo jako členové nějakého oddílu či klubu.

  Bambiriáda

  Na webových stránkách www.bambiriada.cz najdeš podrobnosti o místech, kde se Bambiriáda koná.

  Bambiriáda 2009 - kdy, kde, co?

  Beroun (5. – 7. 6., Husovo náměstí a park u autobusového nádraží) – poznávání města, představení a vystoupení dětských a mládežnických folklorních, tanečních, pěveckých, divadelních a filmových skupin a mažoretek; ukázky práce vojáků, hasičů, policie a zdravotníků.

  Brno (5. – 7. 6., park na Kraví hoře) – Tensing, En-joy, břišní tanečnice, kouzelníci, bubeníci, šermíři, street dance, ukázka práce hasičů a policie, ukázka sokolnické práce s dravci, mažoretky Lassies, roztleskávačky Cheerleaders, hra inspirovaná tematikou souhvězdí – spolupráce s brněnskou Hvězdárnou a planetáriem, která se nachází přímo v areálu, ukázka práce canisterapeutických týmů, ukázka práce Policie ČR, irské tance.

  České Budějovice (4. – 7. 6., sportovní hala a přilehlé prostranství) – vyhodnocení soutěže Malá energetická akademie; lanové aktivity, vodácké programy, technika – počítače, keramika, hry na procvičování smyslů, netradiční míčové hry, ukázky výcviku psů, pódiová vystoupení – tanec, zpěv a sport, tábornické sporty – chůze na chůdách, lukostřelba.

  Frýdek-Místek (4. – 7. 6., Sportovní hala a přilehlé prostranství) – soutěž o největší a nejlepší model Tangramana, orientační běh, pódiová vystoupení, trampolína, ukázka práce vojáků, hasičů, zdravotníků, mažoretky.

  Havířov (5. – 7. 6., Havířov-město: Městská sportovní hala /Slavia/, Havířov-Šumbark: za CSDB, ul. Lomená) – velké sportovní klání mezi havířovskými školami Hry bez hranic, pódiová vystoupení – tanec, zpěv a hudební skupiny; diskotéka, nafukovací atrakce, výroba rukodělných výrobků, znalostní soutěže.

  Chomutov (5. – 6. 6., Kamencové jezero) – Prohoď vejce Evropou – pokus o obhození Kamencového jezera vejcem + prezentace členských zemí EU – symbolika křehké a mnohdy obtížné spolupráce mezi národy, týmová spolupráce; junácký tábor, pionýrské indiánské ležení, prezentace Krajského parlamentu dětí a mládeže Ústeckého kraje, indiánské tance a zpěvy, další hudební a taneční vystoupení, vědomostní soutěže, aerobic, hip-hop, živá zvířata, břišní taneční variace, mažoretky, raftování, bubeníci, disco, sádrování, historické zbraně, ukázka z bitvy II. světové války, fotbalový turnaj žáků základních škol o pohár primátorky Chomutova. 

  Chropyně (4 – 6. 6., zámecký park a Sokolský stadion) – večerní prohlídka sklepení i zámku spojená s pověstmi, Okolo Chropyně – naučná stezka plná soutěží, karnevalová Bambipárty s písničkami, ohni a soutěžemi; lanové studio, Biskupští manové Kroměříž – ukázky šermu a historických zbraní, ukázka práce Armády ČR, Ohniví muži, hasičské cvičení, ukázky výcviku psů, chodící robot, výtvarný kroužek, Fotbalový klub Chropyně – ukázky techniky s míčem, soutěže; výstava dětských výtvarných prací, písničky z pohádek, orientální tance, Malý Ječmínek – hanácký folklor, Big-band D-jazz Kroměříž.

  Chrudim (4. – 6. 6., park na Střelnici) – návštěva herce Matěje Rumla, návštěva Matyáše Valenty a Anny-Marie Valentové, taneční skupiny, divadelní vystoupení, mažoretky, aerobic, roztleskávačky, beatbox, karate, Zlatý voči, fire show, ohňostroj.

  Jihlava (4. – 6., ZŠ Demlova a ZŠ Březinova a přilehlé prostranství) – návštěva generála Tomáše Sedláčka, vystoupení několika hudebních kapel, např. Laura a její koťata, Zatrestband nebo Pio Squat; ukázka trampingu, pozorování oblohy pomocí astronomických dalekohledů, ukázka práce vojáků, hasičů, zdravotníků, vystoupení dětských a mládežnických folklorních, tanečních, pěveckých, divadelních, filmových skupin a mažoretek.

  Karlovy Vary (4. – 7. 6., areál koupaliště Rolava) – beseda s politiky u kulatého stolu, trampolína, předčítání pro nejmenší, výroba květinových dekorací, deskové a jiné hry, soutěžení s Integrovaným záchranným systémem.

  Liberec (4. – 7. 6., Lidové sady) – soutěž Ukaž, jak se baví tvůj oddíl, trampolína, pódiová vystoupení, ukázka práce hasičů, zdravotníků a vojáků; mažoretky.

  Náchod (5. – 6. 6., Středisko volného času Déčko a přilehlé prostranství) – cirkus – možnost vyzkoušet si žonglování, kouzla a čáry, přechod po skle, provaze; dětské písničky, tance, diskotéka pro děti a náctileté, bambiriádní dětský ohňostroj, ukázka zásahové jednotky policie ČR, létání na laně, lanová lávka nad parkem, plivání ohňů, projížďka na koních, jízda na čtyřkolkách, převoz přes řeku Metuji, hry a soutěže, výtvarné programy, malování, batikování, keramická dílna, sádrové masky, netradiční soutěže a pohybové hry, nízké a vysoké lanové překážky a dráhy, střelba z luku a kuše, dětský koutek, pohádky, ukázka canisterapie.

  Ostrava (5. – 7. 6., ZOO Ostrava) – ukázky táboření, her na hřišti, venkovních aktivit (sportů a soutěží), pódiová vystoupení

  Plzeň (4. – 6. 6., Chvojkovy lomy, Plzeň-Slovany) – představení projektu Symboly České republiky z pohledu digitální fotografie, Muzeum strašidel, Historický víkend, Sochařské sympozium Plzeňské pohádky a pověsti ze dřeva + poznávání Evropské unie a členských států formou hry Bambiriádou s cestovním pasem – poznávání jednotlivých členských států EU, info stánek s tematikou Bambibod, prezentace významných míst – Plzeňský pivovar, Historické podzemí, ZOO, Plzeňská věž.

  Chybět nebudou ani zahraniční hosté, představení se plzeňský parlament dětí a mládeže. Přichystána jsou pódiová vystoupení, koncerty, zajímaví hosté, zahraniční vystoupení, taneční soubory, hudební skupiny, amatérští umělci z řad dětí a mládeže Plzeňska. Marimba – unikátní bubenická show, loutkové divadlo, mažoretky, módní přehlídka, beatbox, break dance, staročeské máje, gymnastické skladby a sportovní ukázky, latinsko-americké tance, aerobic, šerm, házenkářský turnaj, vyhlášení výtvarné soutěže na téma Plzeňská strašidla, ukázky činnosti – Vodní záchranná služba Plzeň; leteckých modelářů.

  Praha (4. – 7. 6., Střelecký ostrov, Dětský ostrov, prostranství před kostelem sv. Václava – Štefánikova ulice, Praha 5)

  Střelecký ostrov – fotografická výstava členských sdružení České rady dětí a mládeže, celobambiriádní soutěž o pexeso složené z portrétů významných osob, které proslavily naši vlast, besedy a autogramiády se zajímavými osobnostmi, kulaté stoly s vojáky ze zahraničních misí a historiky z Ústavu pro studium totalitních režimů, představení občanských sdružení, pódiová vystoupení, prezentace Armády ČR a Policie ČR, vystoupení Zbyňka Drdy s kapelou včetně autogramiády, vystoupení dívčí skupiny 5angels.

  Dětský ostrov – Bambibod, ukázky práce profesionálních záchranářů, dětské dopravní hřiště.

  Prostranství před kostelem sv. Václava (Štefánikova ul., Praha 5) – prezentace Národního parlamentu dětí a mládeže, každodenní vystoupení začínajících kapel, představení Úmluvy o právech dítěte, Energy Truck – zábavnou a zajímavou formou dětem přiblížíme svět energie, odpovědi na otázky ohledně Bezpečného internetu.

  Rychnov nad Kněžnou (4. – 5. 6., Poláčkovo náměstí a zámecký park) – stanové městečko, velké šachy, lanové lávky, bludiště, airsoft, překážkové dráhy, dílničky, domácí mazlíčci, lezecká stěna, čajovna, ITC koutek, šerm dřevěnými zbraněmi, bojová umění, taneční vystoupení, mažoretky, divadla, koncerty, výstavy výrobků, přednáškový stan: sportovci, policie, armáda.

  Třinec (5. – 6. 6., náměstí Svobody – před kulturním domem Trisia) – Den Integrovaného záchranného systému, ukázky zásahu Integrovaného záchranného systému, soutěže pro školy, výstava fotografií z akcí sdružení pracujících s dětmi a mládeží, vystoupení dětských a mládežnických folklorních, tanečních, divadelních, pěveckých skupin a mažoretek, ukázky práce hasičů, zdravotníků, záchranářů.

  Zábřeh na Moravě (4. – 7. 6., Wolkerovy sady) – rukodělné a výtvarné činnosti, sportovní a lanové aktivity, deskové hry, hasičské stanoviště, první pomoc, pódiová vystoupení (českých i zahraničních skupin – delegací), koutek pro rodiče s dětmi, sportovní soutěže, soutěž o puzzle Evropy nebo EU, čajovna, Magická Evropa.

  . BAMBIRIÁDA 4. - 7. 6. 2009

  11. ročník přehlídky aktivního trávení volného času

  Ve všech městech je Bambiriáda zdarma.

  Každý návštěvník dostane vstupenku, která umožní návštěvu do celé řady zajímavých objektů (muzea, výstavy, památkové objekty) zdarma nebo za výhodné vstupné.

  Podrobný program jednotlivých měst: www.bambiriada.cz.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 22. května 2009 ve 20:01.
  Radkaa v něm napsala:

  Reakce na Embri:

  Protože v prvním článku byla informace celkově a tentokrát už jsou konkrétní informace o tom, co, kdy a kde se bude dít.

  Příspěvek z 22. května 2009 v 18:43.
  Embri v něm napsal:

  dobrej článek jenom nechápu proč byl 2x zveřejněnej článek na stejné téma

  Příspěvek z 22. května 2009 v 8:09.
  0zuzik0 v něm napsal:

  111

  ahoj