Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Přijímací zkoušky – můj příběh + rady

  vydáno  •  Škola

  Ahoj, tento článek píšu v době, kdy jsem se dozvěděla, že mě nepřijali na vysněné gymnázium šestiletého oboru. Troufám si říct, že s jistotou můžu poradit, co všechno musíte udělat, abyste se tam dostali a nedoufali v odvolání jako já.

  Začněte s přípravou včas!, © Kamarádka515

  Moje příprava začala tím, že jsem si na internetu objednala testy pro žáky 5. a 7. tříd ZŠ z českého jazyka a matematiky, které jsem měla už za týden u sebe doma. Čeština se mi zdála velmi lehká, a proto jsem se jí v té době moc nevěnovala. Víc jsem se zaměřila na matematiku, která mi dělala docela velké problémy. Nejdříve jsem udělala všechny lehké příklady pro 5. třídu, ale to zklamání přišlo na příkladech pro 7. třídu. A tehdy moje rodiče rozhodli, že by mi našli doučovatele. Měli jsme hodně hodin, které mi daly více znalostí. Na češtinu jsme se taky připravovaly s mojí nejlepší doučovatelkou, ale prostě to nevyšlo a já jsem nepřijatá.

  Proto tady dám pár rad pro ty, které čekají přijímačky na osmileté, šestileté či čtyřleté studium.

  1. Zapracujte nad vysvědčením, kterému pak budete děkovat, že vám přidalo body navíc.
  2. Začněte se připravovat s rezervou, abyste měli čas si látku rozvrhnout tak, jak vám to bude vyhovovat.
  3. Podívejte se na stránky gymnázia, na které se hlásíte, jestli náhodou nepořádá přípravné kurzy.
  4. Pro zjištění, jak na tom jste, se podívejte na přijímačky nanečisto, což je pravá simulace, u které zažijete trému, možná i stres, ale pak budete více uvolnění při přijímačkách načisto.
  5. Pokud z nějakého důvodu nemáte čas jezdit na přípravné kurzy – je dobré si najít doučovatele.
  6. Na stránkách Cermatu mají hodně ukázek, ale i rad, které je dobré si přečíst.
  7. Několik dní před přijímačkami vám pošlou dopis, ve kterém je uveden čas, místnost, pomůcky a pravidla. Prostudujte si dopis od začátku až do konce.
  8. Datum konání si zapište, nejlépe nastavte v mobilu – kalendář.
  9. Zkontrolujte si rýsovací potřeby, zda jsou v pořádku. Ořezanou tužku, gumu a propisku nebo speciální fixu – je uvedeno. U nás byly propisky.
  10. Vím, že tuto radu uslyšíte všude, ale já to radši napíšu. V žádném případě ty gumovací piloty! Odůvodnění: vaše záznamové archy budou skenovat stroje. Je toho hodně, a proto se stroj nahřívá a křížky zaškrtnuté gumovacím pilotem můžou zmizet!
  11. Vyrazit v den přijímaček o hodinu dříve a radši počkat s rodičem vedle gymnázia. Že byste nechtěli stát někde v zácpě a nestihnout to?
  12. V budově se rozhlédnout po záchodu, dát si věci na svoji lavici – u nás byla místa označená a nemohli jsme si vybrat.
  13. A ta poslední rada je myslet a netipovat si podle a je první v abecedě, b je druhé...

  Myslím, že jsem vypsala všechny rady, které jsou ty hlavní. Vím, že se svým článkem jsem nějak o tři měsíce později, ale co když ho někdo bude číst v příštím roce? Doufám ve váš úspěch při přijímačkách a držím palce!;-)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  101kristik101 v něm napsala:

  Hezky clanek! Ja jsem tenhle rok delala p.z na 8-lete gymnazium a vzali me:-> na obe

  Pandífanynka11 v něm napsala:

  To je mi líto.Já dělala přijímačky na osmileté gymnázium.

  Příspěvek z 1. července 2019 v 8:40.
  konemy v něm napsala:

  marbo1212: To je asi pointa přijímaček, gymnázium je výběrová škola a vyžaduje určité znalosti a studijní předpoklady. Nemůžou tam vzít každého.