Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Přijímačky na gymnázium

  vydáno  •  Škola
  Jak probíhají přijímací zkoušky na gymnázium?

  Zkouška, přijímačky, písemka - Zkouška, příjímačky, písemka, škola. Ilustrační foto, © Stanislava Petele

  Nejdřív jsme přišli do třídy, kde nás učitelky vlídně přivítaly. Poté jsme dostali svůj kód. Nakonec test.

  První se psalo OSP, to jsou obecné studijní předpoklady. Jako druhá se psala matematika a nakonec čeština. Nejlehčí podle mě byla čeština a nejtěžší matematika. Mezi každým testem byla 15-ti minutová přestávka.

  Se mnou bylo na zkouškách dalších šest dětí ze třídy. Všichni jsme si navzájem drželi palce. Nikomu nešla matematika, naopak všem šla čeština. U všeobecného předpokladu byli všichni v klidu, stejně jako já.

  Zítra mě čekají druhé přijímací zkoušky na druhém gymnáziu. U těchto druhých přijímacích zkoušek se dělají jen OSP. Z toho mám radost, protože mi jdou.

  Nakonec jsem se na gympl dostala a jsem na něm šťastná. A ještě zajímavost o osmiletých gymnáziích z Wikipedie:

  Víceleté gymnázium je druh gymnázia, na které je možné nastoupit už v průběhu základní školy. V Česku byla osmiletá a šestiletá víceletá gymnázia zřízena už od doby zavedení povinné devítileté školní docházky. Stejně jako čtyřletá gymnázia, tak i víceletá gymnázia jsou určena pro nadanější studenty, u kterých se předpokládá budoucí vysokoškolské studium.

  Jelikož je na studenty víceletých gymnázií vyvíjen větší tlak dříve, ve vyšších ročnících mají často náskok v učivu (nejčastěji v přírodních vědách, jako je fyzika nebo matematika) před studenty ekvivalentní třídy čtyřletého gymnázia.

  Žáci základních škol nastupují na gymnázium do 6. třídy (prima) , 8. třídy (tercie) nebo do 1. ročníku (kvinta).

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 23. února 2015 v 18:55.
  helwen v něm napsala:

  super

  Já budu taky dělat přijímačky někdy v dubnu mi jsme malá základka a z dvanácti dětí od nás ze třídy to chtějí zkusit čtyři mezi nimi i já25