Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Prima na osmiletém gymnáziu

  vydáno  •  škola
  Ráda bych se s vámi podělila o své pocity i zážitky na začátku primy. Dozvíte se, jaká je to změna oproti základní škole a jak se chovají učitelé.

  ilustrační snímek, © Profimedia.cz

  Otevřela jsem dveře a nadechla jsem se. Konečně jsem na gymplu, o kterém jsem snila od první třídy. Do hlavy se mi nahrnulo několik otázek: „Jaká bude nová třída? Jací budou učitelé? Rozhodla jsem se dobře?“ Pak najednou uslyším známý hlas. Šla jsem se podívat do šatny a uviděla jsem svou nejlepší kamarádku Markétku. Všechny otázky můj mozek okamžitě opustily. Spolu jsme šly najít třídu.

  Škola byla větší než jsem čekala. Všichni spolužáci vypadali sympaticky. Do třídy poté přišel učitel, který nám celou školu ukázal, vše nám vysvětlil. Příští den jsme odjeli na adapťák. Byly to jedny z nejlepších dnů v mém životě. Druhý den už jsem znala většinu jmen. S holkama jsem si moc rozuměla. Kluci taky nebyli špatní. Byla to změna k lepšímu. Zbytek těch úvodních dnů bych asi přeskočila na „normální“ školní dny.

  Den po návratu z adapťáku, jsme se začali učit. Všichni učitelé byli příjemní, až na pár výjimek (přísní učitelé jsou ale všude). Čekala jsem kdy přijde to peklo, o kterém všichni mluvili. Dnes je 11. října a učitelé jsou pořád hodní.

  Všem lidem bych doporučila, aby nevěřili jen těm „špatným“ věcem. Neříkám, že u nás nejsou žádné mínusy, ale jde pouze o to, jestli se člověk soustředí na ty pozitivní nebo negativní věci.

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 29. listopadu 2016 v 0:09.
  Troll_ik v něm napsal:

  Gympl je nej

  jj gympl je nej, hlavne ze pak nemusíš jit na odbornou stredni a ze se naucis vic nez na zakladce :D

  dickvonpicca v něm napsal:

  GYMPLY JSOU FAKT LIBOVÝ

  Já jsem v sekundě a zatím žádnej dril, prostě chill. Všichni jsou milí a hlavně inteligentní, oproti základce velkej posun. Soutěživost u nás tedy neexistuje a se čtyřletejma se docela známe a vycházíme s nimi. Jestli jste na základce a cítíte, že máte na víc, alespoň to zkuste. Vyplatí se to. Učení zase tolik těžké není, jak někdo tvrdí, mně dokonce učitelky na základce říkaly, abych to ani nezkoušel, že na to nemám. A hele, z 300 brali 30 a já jsem byl v TOP 15. Každý se může dostat. Bereme vpodstatě to samé jako na zš, jenom chemii a matematiku tuším máme složitější (zrovna předměty co nesnáším). Ale i s tím se dá žít a zatím se učit moc nemusím.
  Chodím na Špitálskou, všem prážákum moc moc doporočuji, učitelé výborní (např. náš prof. fyziky na Českém rozhlase vyprávěl, jak se má fyzika správně učit), všichni ze všech tříd co znám jsou fajn. Kolektiv se nějak sejde vždycky, já jsem měl štěstí a je to tady super.
  Co říci na konec? JDĚTE NA GYMŠPIT, NEBO JINOU SOLIDNÍ ŠKOLU A HLAVNĚ NE NA ARKUS NEBO PODOBNÝ "GYMNÁZIA"

  MachmaM v něm napsala:

  Za mne rozhodně ano!

  Ahoj, já jsem na gymnáziu z Praze a chodím do kvarty. A gymnázium můžu jen doporučit. Určitě sejde na přístupu a pravidlech dané školy a učitelé jsou taky kus od kusu.
  Ale my jsme se sešli skvělá parta, co si sice hned v primě nepadla kolem krku a všichni si se všemi rozuměli. Dokonce se nám objevili asi na týden náznak šikany. Ale teď si skvěle rozumíme, podporujeme se, pomáháme si a chráníme se. Neříkám, že bych za všechny své spolužáky dala ruku do ohně, ale není to ani, že bych je nemohla vystát, nesnesla pohled na ně, či nevydržela nutnou spolupráci s nimi. Společně spolupracujeme rádi.

  Naším největším štěstím, je naše matikářka/fyzikářka. Vídáme jí letos 6x za týden, což je nejvíc ze včech profesorů. Je skvělá, mají ji rádi i studenti, kteří nemají rádi její předměty a mají z nich trojky. je ochotná jednu a tu samou, primitivní věc vysvětlit x-krát za sebou, jenom, aby to všichni pochopili. Chápe, že její předmět není jediný, na který se učíme a ne všechny baví. Máme i učitele, které už tak rádi nemáme. To je to, jak se mezi sebou chráníme. Třeba z češtiny jsme od začátku roku psali tak 10 testů. Z toho 1 ohlášený. Zbytek neohlášený nebo ohlášený, a pak se psal z něčeho jiného. Oblíbená to kratochvíle naší češtinářky.

  Jak někdo psal, že je na gymnáziích veliká soutěživost, tak s tím rozhodně nesouhlasím. A nebo naše vyjímka potvrzuje pravidlo. Naopak se velmi podporujeme.
  A to, že Vás teď učitelé šetří, nás taky šetřili. Ještě v sekundě jsem se vůbec doma neučila. A procházela jsem vždy s vyznamenáním. Od tercie jsem se musela některé předměty začít učit. Ne všechny, ne moc, a ne neustále. Aktuálně to mám také tak.
  já jsem na gymnáziu šťastná a doporučila bych ho všem, koho základka jen trochu nudí.