Alíkoviny

Příprava na osmileté gymnázium

vydáno  v 4:19

Zde se dozvíte, jak se připravit na přijímačky na gympl, ať už osmiletý nebo míň.

Toto je pár dobrých sešitů k přípravě, © redaktorky

Ahoj, tento článek je snad pro všechny, kteří se chtějí dozvědět, jak se já připravuji na gymnázium ( v mém případě osmileté). Je to jen rada, ale pokud máte nějaký lepší nápad, klidně pište :).

Tak začínáme: Já už se trochu strachovala ve 4. třídě, že se nedostanu, protože mám příšernou třídu - to asi není váš případ. Úplně nejdříve si řekněte, na jaké gymnázium byste chtěli jít (v dnešní době můžete jen dvě), nejlepší je si hledat co nejbližší alespoň dopravou... Kupte si nějaké přípravné testy SCERMAT (jak můžete vidět na obrázku vlevo), v nichž najdete spousty podobných testů. Já si ještě navíc našla stránky Scermatu, kde jsem objevila ty testy, co byly předešlé roky. A nakonec... Vyhledala jsem na internetu přípravné kurzy k přijímacím zkouškám. To mi hodně pomáhá. Snad jsem napsala alespoň něco co se vám zamlouvá. Vaše REDAKTORKA :)

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 14. listopadu v 18:48.
JirkaBobik v něm napsal:

taky chci jít na 8letá gymnázia, mám stejný názor jako vy :)

Příspěvek z 13. listopadu v 17:04.
klobáska v něm napsal:

Pěkné... Jen to člověku nedá nic moc, na co by sám nepřišel... Dopsal bych tam třeba něco ve smyslu „...a začněte se připravovat co nejdříve, ať to máte co nejvíc v klidu“ (což já osobně považuji za hlavní bod přípravy k jakékoli zkoušce) nebo nějaké osobnější či přesnější rady, jako třeba odkazy na dobré stránky či knížky k procvičení učiva.

PS. Ta instituce se jmenuje CERMAT, nikoli SCERMAT – vychází to z označení „CEntrum pro Reformu MATuritní zkoušky“, již měla tato instituce na starosti dříve (i dnes, ale od té doby k tomu přibrala ještě pár dalších „oborů“).