Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Příprava na osmileté gymnázium

  vydáno

  Zde se dozvíte, jak se připravit na přijímačky na gympl, ať už osmiletý nebo míň.

  Toto je pár dobrých sešitů k přípravě, © redaktorky

  Ahoj, tento článek je snad pro všechny, kteří se chtějí dozvědět, jak se já připravuji na gymnázium ( v mém případě osmileté). Je to jen rada, ale pokud máte nějaký lepší nápad, klidně pište :).

  Tak začínáme: Já už se trochu strachovala ve 4. třídě, že se nedostanu, protože mám příšernou třídu - to asi není váš případ. Úplně nejdříve si řekněte, na jaké gymnázium byste chtěli jít (v dnešní době můžete jen dvě), nejlepší je si hledat co nejbližší alespoň dopravou... Kupte si nějaké přípravné testy SCERMAT (jak můžete vidět na obrázku vlevo), v nichž najdete spousty podobných testů. Já si ještě navíc našla stránky Scermatu, kde jsem objevila ty testy, co byly předešlé roky. A nakonec... Vyhledala jsem na internetu přípravné kurzy k přijímacím zkouškám. To mi hodně pomáhá. Snad jsem napsala alespoň něco co se vám zamlouvá. Vaše REDAKTORKA :)

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  klobáska v něm napsal:

  Já neříkám, že je špatný ve smyslu psaní (slohově mi nepřijde vůbec špatný). Jen by to pro příště chtělo nějaké konkrétnější (nebo ještě lépe – osobnější) rady, které by čtenáři daly něco víc než jen že někdo vydává nějaké testy. Rozhodně by se dal dát třeba odkaz na stránky, kde se dají testy sehnat (pokud nevíš, jak se to dělá, myslím, že by nebyl problém požádat třeba rodiče). Kupříkladu věta „Já si ještě navíc našla stránky CERMATu...“ (upraveno) přímo vybízí k tomu, tak dát odkaz na stránky, kde se nachází ony doporučované testy! :-)

  redaktorky v něm napsal:

  Ahoj Klobáska taky nejsem úplně největší a jo píši špotně je mi teprve 11, ale alspoň díky za přečtení

  redaktorky v něm napsal:

  JirkaBobik jj není to úplně dobré, ale děkuji :)