Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Příprava projektů - zábava nebo postrach školáků?

  vydáno  •  Škola a poznání · Učení
  Jednou za měsíc dostaneme za úkol vypracovat projekt. Pan učitel nám řekne téma a datum odevzdání. Někdy téma losujeme, abychom neměli všichni to stejné, ale někdy máme jenom jedno. V tom případě už záleží, jak se toho kdo zhostí.

  © Michal Růžička, MAFA

  Nedávno jsme jako téma dostali jedno lesní zvíře, které jsme si vylosovali, a ještě jsme měli zpracovat knihu o legendách Egypta nebo Mezopotámie.

  Z lesních zvířat jsem si vylosovala jelena evropského. Doma jsem si přeložila čtvrtku na půl a začala jsem tvořit. Na jednu stranu jsem o něm psala samé důležité informace: v létě je červenohnědý a na podzim šedohnědý, vůdcem stáda je nejsilnější samice a ne samec a jiné důležité údaje. Na druhou polovinou jsem nakreslila obrázek jelena, jak majestátně stojí na skále a vzhlíží k obzoru.

  Jako povinnou četbu jsem si vybrala knihu legend Egypta. V té jsem se dočetla hodně o bohu slunce - jmenuje se Re. Samozřejmě, že v knize nebyl jenom bůh Re - dočetla jsem se tam i o jiných bozích nebo o tom, jak si Egypťané představují stvoření světa. Potom jsem něco z toho dostala na papír a nakreslila k tomu obrázky bohů a jiných starodávných egyptských věcí či hieroglyfů.

  Vyprácovávání projektů může být dost zábavné. Neodsuzujte úkoly podle zadání, protože takový Egypt může být dost zajímavý. Na těchto dvou projektech mě nejvíce bavilo kreslení obrázků a samozřejmě i čtení knížek. Známky jsme za to ještě nedostali, ale doufám, že alespoň z jednoho projektu dostanu jedničku.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 23. února 2010 v 19:18.
  Týna456 v něm napsal:

  Reakce na fill-1256:

  To je fajn, kterýho sis vybrala?

  Příspěvek z 20. února 2010 ve 14:37.
  Virtjednorozec v něm napsala:

  dobrovolně

  Beru si referáty a projekty často i dobrovolně :). Někdy se prostě učitelovi/učitelce přihlásím, zda bych si mohla vzít o tématu, které budeme probírat referát. Předevšém dějepis a biologie mne baví ze všeho nejvíce a svým referátům věnuji čas.

  Příspěvek z 19. února 2010 v 17:50.
  fill-1256 v něm napsal:

  Projekt - Biologie

  My máme udělat projekt na biologii o obojživelnících a plazech.15