Alíkovina

Příroda - lék na všechny neduhy + kvíz

vydáno  •  Kvízy · Příroda · Zvířata · Rostliny · Zima · Ptáci · Jaro · Léto · Podzim
Občas mám dny, kdy nechci vstát ani z postele. Toužím být zahrabaná v peřinách a nic nedělat. Nemuset se oblékat, dělat snídani a začít normálně fungovat. V hlavě se mi motají unavené myšlenky, líné tělo je bez energie a sama sobě bývám protivná...

© Radkaa

Kdyby tak šlo někde nasát elán, spolknout kouzelnou tabletku a být fit, usměvavá a připravená na cokoliv. Když překonáte první odpor a fakt se zvládnete obléknout a obout, povím vám, kde ten vzácný životabudič naberete zcela zdarma!

Jaro, léto, podzim, zima, v přírodě je vždycky prima. Takovou praštěnou říkanku na mě volal děda, když jsme vyráželi na společné procházky. Bylo mi to protivné, kroutila jsem očima a říkala si, jak to děsně zní. Ale jen první chvilky... Pak už záleželo na ročním období a já se třeba zaposlouchala do šumění malého vodopádu pod hrází rybníka, nebo křupání zmrzlého sněhu, který praskal pod tíhou oranžových bot s kožíškem. Na jaře jsme nosili babičce krásnou kytku lučních květů a byli skoro hluší z ptačího zpěvu.

Buky na Bouřňáku.Procházka přírodou, to je vážně ten nejlepší lék na všechny neduhy. Ztratíte se mezi stromy. Pozorujete mravenčí cestičky. Ze šišek postavíte dům a střechu mu pokryjete voňavým mechem.

Na polní cestě netroubí auta, nečekáte na zelenou barvu semaforu a jen kráčíte a dýcháte tu svobodu. Do tváře vám pere sluníčko, fouká vítr, nebo štípe mráz. Příroda tak komunikuje s vaším tělem. Vyvětrá i mysl a každým krokem si člověk připadá lehčí a spokojenější.

Staré buky v Dvorském lese.To nejsou báchorky, to mám fakt vyzkoušené! Nechodím se trápit do posilovny. Nepláču v rohu pokoje a neřvu na lidi kolem. Takové věci pomohou jen nárazově a spíše vám uberou zbytek sil, který ve vás ještě zůstal. Kdepak, není nic lepšího, než čerstvý vzduch.

A vůbec nemusíte nachodit kilometrové tratě. Stačí se jen opřít o veliký strom a koukat do jeho koruny. Přivřít oči a šeptem se chválit. Chvála je moc důležitá věc. A kdo vyrazí pro nový zdroj síly do přírody, tak se pochválit samozřejmě musí. Protože zvítězil sám nad sebou!

Příroda je základ všeho a my jsme její nedílnou součástí. Právě proto ona samotná nám dokáže dát nejvíce pozitivního. Tak bychom ji měli chránit a poznávat. Sžívat se s ní a nechat se pravidelně jejím kouzlem očarovat. Neřešme, zda přijdeme vymrzlí, opálení, či ošlehaní větrem. Zcela jistě se vrátíme z procházky šťastnější.


KVÍZ PŘÍRODOU KROK ZA KROKEM


Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (21)

Příspěvek z 4. května 2009 v 11:32.
ElinkaZ v něm napsal:

ČUS

JÁ  JSI  MYSLÍMM      ŽE  TO   BEZVA      ALE  KDO  TO  NAPSAL´´

Příspěvek z 16. dubna 2009 v 18:52.
Dominik-2000 v něm napsal:

přiroda

ahoj jak to vipada v přirodě?ja tam ze školou pojedu na konci dubna a budeme tam tyden a stoji to 200kč pošli mi na email na d.miskovec@seznam.cz jo ahoj.

Příspěvek z 31. března 2009 ve 20:16.
Pěta v něm napsal:

leeeeetooooo

JJJJJJJJJAAAAAAAAA MOOOOOOOOC CHCCCIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII LEEEEEEEEETTTTTTOOOOO26262626262626262626262626262626