Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Přírodní kuřecí kousky s bramborovou kaší

  vydáno  •  recepty

  Nevíte, co si uvařit k obědu? Stačí, abyste doma měli brambory a kuřecí maso, nic víc nepotřebujete. I z takového mála můžete připravit výborný oběd.

  Kuřecí maso s bramborovou kaší, © Rex999

  Většina lidí si aspoň občas položí otázku, co zase uvařit. Přitom nemusíme nutně vymýšlet složité věci jako třeba omáčky. Můžeme si prostě udělat dietní kuřecí maso a k tomu nějakou dobrou přílohu, například z brambor. Orestované maso dáme bokem a z výpeku si jednoduše připravíme trochu přírodní šťávy. Maso můžete restovat jako plátky nebo kostky. Není to vůbec nic složitého, a přitom to ve výsledku chutná fantasticky. Já přidávám grilovací koření, aby chuť nebyla úplně mdlá, můžete také přidat česnek.

  V mém případě jsem k masu zvolil bramborovou kaši, můžete ale použit klidně i těstoviny nebo rýži.

  Co potřebujeme?

  • 1 kg kuřecích prsou
  • 1 velkou cibuli
  • 2 lžíce hladké mouky
  • grilovací koření
  • sůl a pepř
  • olej

  Opláchneme si kuřecí maso a nakrájíme ho na větší kousky. V misce pak maso promícháme s grilovacím kořením, solí a pepřem.

  Kuřecí maso s grilovacím kořením

  Nakrájíme si cibuli, která nemusí být nutně úplně nadrobno. Na pánev dáme trochu oleje a cibuli necháme zesklovatět. Možná si někteří pamatujete, že jsem vždy říkal, aby cibule byla do velmi tmavé barvy. V tomto případě to však neplatí, je to přírodní omáčka, tudíž barvu chceme světlou.

  Restovaná cibule

  Ve chvíli, kdy nám cibule zesklovatí, přidáme kuřecí maso. Lehce ho orestujeme, aby se nám zatáhlo. Nemějte strach, cibule se dále pálit nebude, jelikož maso pustí trochu vody. Hotové maso z pánve vyjmeme a dáme ho stranou do misky.

  Restování kuřecího masa

  Nyní máme v pánvi výpek. Stačí už jen udělat dobrou šťávu.

  Výpek z masa

  Do rozpáleného výpeku přidáme dvě lžíce hladké mouky a důkladně ji metlou rozmícháme.

  Příprava šťávy k masu

  Přilijeme zhruba 150 ml vody a metličkou opět mícháme. Voda výpek trochu ochladí, takže než se šťáva začne vařit, bude konzistence řídká. Nemějte však strach, pomalu bude houstnout. Snažte se opravdu metličkou mouku pořádně rozmíchat. Není potom dobré, když ve šťávě máte hrudky, nechutná to dobře.:-$ Pokud vám tam přeci jen nějaká zůstane, tak si s tím nelámejte hlavu, v závěru šťávu můžete přecedit.

  Příprava šťávy k masu

  Pokud se vám šťáva zdá až moc hustá, můžete ji trochou vody zředit. Záleží, co budete mít za přílohu. K bramborové kaši není potřeba tolik šťávy jako třeba k suché rýži nebo těstovinám. Pokud byste však volili těstoviny nebo rýži, dejte na začátku 4 lžíce mouky, ať šťávy máte více.

  Až budete s konzistencí spokojeni, tak šťávu pořádně dochuťte. V mém případě je to pepř, sůl a trocha grilovacího koření. Na závěr můžeme zjemnit plátkem másla. Kuřecí maso vložíme na chvilku zpátky do pánve a můžeme servírovat.

  Přeji vám dobrou chuť, věřím, že si s tím poradíte, a určitě se vám to povede!;-) Z téhle dobroty by se měla najíst minimálně 5členná rodina.

  Kuřecí maso se šťávou

  Vyzkoušeli jste tento recept? Pokud ano, můžete se v diskuzi pochlubit i fotkou.O:-)

  Autor:
  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (8)

  Příspěvek z 14. června v 18:06.
  Rex999 v něm napsal:

  Něco by se našlo. Zamyslím se, a něco snad vymyslím.O:-)

  Příspěvek z 14. června v 17:27.
  Rapo v něm napsala:

  Nebyl by nějaký recept bez cibule pro někoho, kdo po miligramu cibule pomalu umírá? ;-(

  Příspěvek z 13. června v 16:04.
  Rex999 v něm napsal:

  To ti přeji dobrou chuť, smejky! Já se však bez toho raději obejdu.:-c