Alíkovina

Problémy se spánkem

vydáno

Taky někdy ležíte i několik hodin v posteli a nemůžete usnout? Jestli ano, mám pro vás pár rad.

Pokoj s postelemi, © Pralinka2

1. Vždy musíte spát ve vhodném prostředí.
Před spaním vždy vyvětrejte celou místnost. Spát je nejlepší v tmavé a tiché místnosti. Pokud máte jako já pokoj se starším sourozencem, který chodí spát později, domluvte se na určitém čase, kdy se zhasne a už bude klid.

2. Jezte nejpozději 3 hodiny před spaním.
Není příjemné při usínání poslouchat děje trávení ve vašem břiše. Navíc s plným žaludkem se neleží nejlépe. Řekněte si, že od určité hodiny už nebudete jíst ani pít slazené či kofeinové nápoje.

3. Peřina.
Pokud bydlíte v prostředí, kde si můžete pověsit přes den peřiny ven, udělejte to. Ve vyvětraných, chladných a „odpočinutých“ peřinách se spí nejlépe. Taky je dobré mít dvě peřiny. Jednu na horké letní noci z lehčího materiálu a jednu na chladnější období. A pokud máte peřinu z husího peří jako já, je to ten nejlepší parťák na zimu.

4. Čistota.
Pravidelně svoji postel vysávejte, převlékejte do čistého povlečení a prostěradla. Také je dobré respektovat postel jako místo pro spánek a jinak v ní nepobývat. Rozhodně v posteli nejezte, protože když budete v posteli jíst, bude se tam líbit nejen vám, ale i různým roztočům a jiným „breberkám“.

5. Nemějte mobil vedle hlavy.
Ideální vzdálenost mobilu od postele během spánku je 3 a více metrů.

6. Duševní pohoda.
Snažte se před spánkem vypnout a nemyslet na školu a ostatní problémy. Vybavte si nějakou hezkou vzpomínku nebo si sami vymyslete nějaký příběh (ovšem ne hororový).

Doufám, že vám moje rady pomohly. Dobrou noc a sladké sny.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (24)

Příspěvek z 25. října 2017 v 16:41.
dennisvet v něm napsala:

Tak mu to máš říct.
A když už, tak se d*bil píše s měkkým i, ale tady nadávat nebudeš.

Příspěvek z 25. října 2017 v 15:47.
marbo1212 v něm napsala:

dennisvet : Debylovi to nevysvětliš :( Debilci musijou mít ke všemu rožlo to nevyš :( ještě sem tak debylní lidi jak je můj brácha nevyděla :(

Příspěvek z 25. října 2017 v 10:40.
_kebaba_ v něm napsala:

bydli ma koleji a zrovna ze vcerejska na dnesek jsem se vubec nevyspala. Cely den jsem usinala, ale vecer se primo za nase dvere nashromazdilo x lidi, kteri na chodbe hrali a zpivali (teda spise rvali). Absolutne netusim, jak jsem pritom jako mela usnout a jak se mym spolubydlicim ubec podario usnout. Ja holt ke spanku potrebuju tmu a ticho:(