Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Problémy se spánkem

  vydáno

  Taky někdy ležíte i několik hodin v posteli a nemůžete usnout? Jestli ano, mám pro vás pár rad.

  Pokoj s postelemi, © Pralinka2

  1. Vždy musíte spát ve vhodném prostředí.
  Před spaním vždy vyvětrejte celou místnost. Spát je nejlepší v tmavé a tiché místnosti. Pokud máte jako já pokoj se starším sourozencem, který chodí spát později, domluvte se na určitém čase, kdy se zhasne a už bude klid.

  2. Jezte nejpozději 3 hodiny před spaním.
  Není příjemné při usínání poslouchat děje trávení ve vašem břiše. Navíc s plným žaludkem se neleží nejlépe. Řekněte si, že od určité hodiny už nebudete jíst ani pít slazené či kofeinové nápoje.

  3. Peřina.
  Pokud bydlíte v prostředí, kde si můžete pověsit přes den peřiny ven, udělejte to. Ve vyvětraných, chladných a „odpočinutých“ peřinách se spí nejlépe. Taky je dobré mít dvě peřiny. Jednu na horké letní noci z lehčího materiálu a jednu na chladnější období. A pokud máte peřinu z husího peří jako já, je to ten nejlepší parťák na zimu.

  4. Čistota.
  Pravidelně svoji postel vysávejte, převlékejte do čistého povlečení a prostěradla. Také je dobré respektovat postel jako místo pro spánek a jinak v ní nepobývat. Rozhodně v posteli nejezte, protože když budete v posteli jíst, bude se tam líbit nejen vám, ale i různým roztočům a jiným „breberkám“.

  5. Nemějte mobil vedle hlavy.
  Ideální vzdálenost mobilu od postele během spánku je 3 a více metrů.

  6. Duševní pohoda.
  Snažte se před spánkem vypnout a nemyslet na školu a ostatní problémy. Vybavte si nějakou hezkou vzpomínku nebo si sami vymyslete nějaký příběh (ovšem ne hororový).

  Doufám, že vám moje rady pomohly. Dobrou noc a sladké sny.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (24)

  Příspěvek z 25. října 2017 v 16:41.
  dennisvet v něm napsal:

  Tak mu to máš říct.
  A když už, tak se d*bil píše s měkkým i, ale tady nadávat nebudeš.

  Příspěvek z 25. října 2017 v 15:47.
  marbo1212 v něm napsala:

  dennisvet : Debylovi to nevysvětliš :( Debilci musijou mít ke všemu rožlo to nevyš :( ještě sem tak debylní lidi jak je můj brácha nevyděla :(

  Příspěvek z 25. října 2017 v 10:40.
  _kebaba_ v něm napsala:

  bydli ma koleji a zrovna ze vcerejska na dnesek jsem se vubec nevyspala. Cely den jsem usinala, ale vecer se primo za nase dvere nashromazdilo x lidi, kteri na chodbe hrali a zpivali (teda spise rvali). Absolutne netusim, jak jsem pritom jako mela usnout a jak se mym spolubydlicim ubec podario usnout. Ja holt ke spanku potrebuju tmu a ticho:(