Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč by nemohl starý člověk hrát hry na internetu?

  vydáno  •  Internet · Předškolákům · Rodina
  Když se s kamarády bavíme o počítačích, vždy narazíme na problém stáří. Jak naše babičky a dědečkové reagují na výzvy jako: "Babi, já ti ukážu jednu hru. Zkusíš to?" Moje babička odpoví: "Tak jo. Dáš mi prosím tu obrazovku blíž? Děkuji."

  Ilustrační snímek., © Profimedia.cz

  A takhle vydrží na počítači třeba hodinu a půl. Není jí 50 nebo 65, je jí 70! Ale když tohle řeknu kamarádům, nevěří mi to. A když některý řekne, že tomu věří, za chvilku se dozvím, že někomu jinému vyprávěl, že říkám, jak babička mrská hry na počítači.

  Dědečkovi se počítače moc nezamlouvají, protože si myslí bůh ví jaké věci tam kdo dělá a píše. Jsou to většinou mladí, kteří se diví, jak takový starý člověk může hrát hry na počítači. Myslí si, že na něm staří neumí pracovat. Přitom jim třeba křivdí.

  I já, když jsem byla malá, jsem si to říkala, ale teď už vím, že člověk se může naučit jak starým tradicím, tak i novým věcem. Technika se pořád vyvíjí a my třeba taky jednou budeme připadat mladým neschopní. Člověk se musí pořád učit a nikdy nezáleží na věku!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (31)

  Příspěvek z 3. října 2010 v 10:56.
  Maiasaura v něm napsala:

  vždycky...

  moje babička vždycky když k nám přijede, hraje na internetu hry jako o závod25 děda ke mě nejezdí ach jo.... a i druhá babička někdy hraje ale dědové? TI BY NIKDY NEHRÁLI, proč? 15

  Příspěvek z 12. září 2010 v 19:05.
  Kiki001 v něm napsal:

  Reakce na pat132:

  más pravdu přečti si muj članek 25

  Příspěvek z 12. září 2010 v 19:04.
  Kiki001 v něm napsal:

  spiderman

  moje baba si hraje na počitači s panenkami winx vím že je jí 60 ale hraje taky karty spiderman 22což je podle ní boží22pro mně ne je to nuda ale přesto furt vyhrává myslím siže staré babinky jsou větší maniaci než muj bracha což je dost23ale co budeme řešit babinky jsou babinky svaté24