Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč chci být letuškou?

  vydáno  •  Cestování · Jak se stát... · Povolání
  Ahoj kamarádi. Dlouho jsem přemýšlela, o čem bych napsala svůj článek do Alíkovin, až mě to trklo. Přece o svém vysněném povolání! LETUŠKA.

  Letuška, © Profimedia.cz

  Už si přesně nepamatuji, kdy se mi toto povolání začalo líbit, ale dobře si pamatuji, co se mi na něm líbí: procestovat hodně zemí na celém světě vlastně zadarmo, to je obrovské lákadlo snad pro všechny, ne? Setkat se s lidmi různých ras, různého náboženství, kultury a jazyka se tak levně nepovede nikomu jinému.

  Samozřejmě, že toto povolání má i svá negativa. Letušky jsou často mimo domov, avšak letecké společnosti nabízejí tuto práci i pro ženy s dětmi, takže zase tak dlouhá pracovní doba to nebude. Také jsem se někde dočetla, že jsou to jen "servírky ve vzduchu". Když o tom popřemýšlím, je to vlastně pravda. Ale myslíte si, že v některé jiné práci se dělá něco lehčího? A přitom procestujete svět?

  Navíc letuškou, nebo popřípadě stewardem, můžete být s pouhým středoškolským vzděláním s maturitou. Podmínkou je pouze skvělá znalost angličtiny a dobrá znalost jiného cizího jazyka. Potom si uděláte kurz na letušku v letecké společnosti a je to. Nebo prostě můžete jít na školu cestovního ruchu, kde je kurz na letušku součástí 4. ročníku. Ovšem musíte splňovat i fyzické podmínky.

  Jestli jsem někoho navnadila na toto skvělé povolání, jsem jen ráda. Takže se setkáme někdy ve vzduchu...=)

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Cornelka3

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Příspěvek z 9. února 2009 ve 14:25.
  bara1987 v něm napsal:

  můj mail DeStyle@seznam.cz

  AHOJ,MNOHO HOLEK MÁ O TOMHLE POVOLÁNÍ DOCELA MYLNÉ PŘEDSTAVY!!!
  NENÍ AŽ TAK PRAVDA,ŽE PROCESTUJEŠ SVĚT!NA TO,ABYS CESTOVALA I ZA OCEÁN MUSÍM BÝT OPRAVDU VÝBORNÁ LETUŠKA A ZNÁT MNOHEM,MONOHEM VÍCE JAZYKŮ NEŽ KDYBY JSI LÉTALA JEN PO EVROPĚ!NAVÍC KOLIKRÁT SE STAE,ŽE TŘEBA CELÝ TÝDEN LÉTÁŠ STEJNÉ ZEMĚ!TŘEBA BARTISLAVA A ZPĚT,BERLÍN A ZPĚT APOD!TO,ŽE LETADLO SPADNE APOD JE ZCELA ZYBTEČNÉ!JE MILIONKRÁT VÍCE DOPRAVNÍCH NEHOD,TAKŽE JE VĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOST,ŽE SE TO NĚCO STANE NA ZEMI NEŽ VE VZDUCHU!!!JINAK S TOU ŠKOLOU...ŠKOLA CESTOVNÍHO RUCHU JE URČITĚ DOBRÁ,PROTOŽE SE ZAMĚŘUJE NA JAZYKY,ALE NÉÉÉÉ KAŽDÁ ZAJIŠTUJE VE ČTVRTÁKU VÝCVIK!TO OPRAVDU NE!JSO TAKOVÉ,MYSLÍM,ŽE TAK 2 V ČR,MOŽNÁ ANI TO NE!JSOU ŠKOLY KDE JSOIU PRAXE NA LETIŠTÍCH,ALE TEN KURZ OPRAVDU NEZAJIŠTUJÍ,NEJELPŠÍ JE ZAVOLAT SI NA TU STŘEDNÍ ŠKOLU A ZEPTAT SE JESTLI TOHLE ONI DĚLAJÍ!NÉ TOTIŽ KAŽDÁ STŘEDNÍ CEST.RUCHU SPOLUPRACUJE S LETIŠTĚM A VÝCVIKOVÝM STŘEDISKEM!JINAK KONKURENCE JE OPRAVDU VELKÁ!!!3PROSTĚ HLAVNĚ JAZYKY!ČÍM VÍC UMÍŠ TÍM MÁŠ VĚTŠÍ ŠANCI!TAKY PŘÍJEMNÝ A KULITOVANÝ VZHLED!NEMUŠÍ BÝT MODELKA NEBO MISS,JEN PROSTĚ PŘÍJEMNÁ SLEČNA CO SE UMÍ CHOVAT!JE TO HEZKÉ POOLÁNÍ,ALE NÉ KAŽDÉHO BUDE BAVIT ROZNÁŠET PITÍ!A ČASTÉ LÉTÁNÍ TAKÉ ZPŮSOBUJE KŘEČOVÉ ŽÍLY,ROZHOZENÍ BIORYTMU APOD.TAKŽE JEN PRO OTRLÉ!ALE URIČTĚ,PROČ TO NEZKUSIT!!!TAK MOOOC VŠEM PŘEJU ŠTĚSTÍ!10

  Příspěvek z 5. února 2009 v 18:45.
  tecna v něm napsala:

  jo

  super práce!

  Příspěvek z 23. ledna 2009 v 8:32.
  WeLunQa13 v něm napsal:

  =)

  Pěknej článek taky bych chtěla bejt letuškou...Jenže mi je 14 let a měřím kolem 155 cm a už asi moc nevyrostu =(