Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč chci být policistkou aneb Co ještě nevíte o práci u Policie ČR

  vydáno  •  Povolání

  Policisty někdo pohrdá, jiný je považuje za hrdiny. Denně jejich auta potkáváme v ulicích. Dělají náš svět bezpečnějším. Musejí si od některých občanů vytrpět nadávky a urážky. Tímto článkem bych vám chtěla představit práci policisty. A taky vás seznámit s důvody, proč chci být policistkou. Doufám, že se vám článek bude líbit.

  policejní auto, © /auto-mania.cz

  Policie ČR je ozbrojený bezpečnostní sbor. Zřídil ho zákon České národní rady. Vznikl dne 21. 6. 1991. Chrání bezpečnost osob a majetku, stará se o veřejný pořádek. Také předchází trestné činnosti. Má 14 krajských ředitelství.

  Co vlastně takový policista dělá?
  Budu psát trochu dětsky. Chytá zloděje a zatýká pachatele trestných činů (krádeží, loupeží, znásilnění). Dává pokuty řidičům, co nedodržují silniční pravidla. Odváží na záchytku nebezpečné alkoholiky a osoby pod vlivem drog. Zaobírá se i šikanou, jak ve školách, tak i na pracovištích. Vykazuje na 10 dní tyrany z bytu oběti. Přijímá trestní oznámení od lidí a vyslýchá zúčastněné (oběti, agresory a svědky). Předává případy státnímu zástupci. Kontroluje občanské průkazy a peníze, jestli nejsou falešné.

  A jaký policista musí být?
  Za prvé musí splnit fyzické a psychické zdravotní testy. Vlastnit zbrojní průkaz, který si udělá v rámci ročního školení. Musí mít maturitu. A z té lidské stránky? Určitě obětavý, hodný, milý, odolný, trpělivý, rozumný a ochotný. Neměl by být vznětlivý, agresivní, cholerický, neprůbojný a lenivý.

  V tomto odstavci vás obeznámím s důvody, proč jsem si tuto práci vybrala do budoucna já. Asi v 7. třídě mi táta o práci u Policie začal vyprávět. V minulosti se k Policii hlásil. Mě vždycky bavilo pomáhat lidem a zajímala jsem se o práva. Taky mám ráda adrenalin a akci při práci. Zajímají mě zbraně a vše okolo nich. Proto byla práce policistky docela jasná volba. Je to jistá práce s možností postupu výš, třeba ke kriminální policii nebo k URNĚ. Jezdíte na dovolenou na policejní chatu a zaplatí vám lázně. Hlavně máte dobrý pocit z dobře odvedené práce.

  Co jen říci závěrem. Jděte si za svými sny. Jednou se vám splní .Važte si práce policistů.$>

  Poznámka redakce: Zkratka URNA (nebo také ÚRN) znamená Útvar rychlého nasazení. Ten zasahuje zejména při únosech osob, proti teroristům nebo třeba proti nebezpečných pachatelům.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 17. srpna 2020 ve 21:00.
  donutek3000 v něm napsal:

  Ať se ti splní sen!:-3ok;-)

  Příspěvek z 16. srpna 2020 ve 22:36.
  paratko2323 v něm napsala:

  Hezký článek! ok

  Příspěvek z 15. srpna 2020 ve 13:39.
  Veryfr v něm napsala:

  Moc hezký článek, 5 tlapek! >X<-