Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč dělat z originálu šunt a ze sebe kopii?

  vydáno
  V dospívání, nebo jak se říká v pubertě, se všichni puberťáci odpoutávají od rodičů. Puberta je taky věk, ve kterém se většinou skoro všichni rozhodnou pro nějaký styl, který vyjadřuje jejich pocity, ale taky třeba jakou hudbu poslouchají, jak vnímají svět a co si o něm myslí.

  Jirka Mádl a Petra Nesvačilová - Jako šampón a barbína, © Michal Sváček

  Styly jsou různé. Například emo, barbie (tím se nemyslí panenka, ale holka, co nosí oblečení do růžova), šampónci (tím není myšlen šampón na vlasy, ale kluk, který o sebe pečuje jako holka, ale holkám se to líbí), hoper či skejťák.

  Sám sebe bych zařadil někam mezi skejťáka a hopera. Nenosím oblečení XXXXL jako hoper, ale oblečení, které nosím, je mi volnější - cítím se v tom svobodný, ne jako zmáčknutý těsným oblečením. Kalhoty trošku níž, jako skejťák, ale na skejtu nejezdím - prostě se mi líbí to tak nosit.

  Ale proč pořád někdo někoho odsuzuje? Každý je jiný. Svět by byl nudný, kdyby byli všichni stejní. Jen si to představ - vyjdeš z domu, podíváš se na ulici a tam všude vidíš miliony lidí, kteří myslí stejně jako ty, mluví stějně jako ty, vypadají stejně jako ty, nosí stejné oblečení jako ty, poslouchají přesně to samé co ty...

  Jirka Mádl a Petra NesvačilováJirka Mádl a Petra Nesvačilová

  Jirka Mádl a Petra Nesvačilová předvádějí různé styly.

  Prostě každý je originál, tak proč dělat z nějakého originálu šunt a ze sebe kopii? Když je někdo tlustší, neodsuzuj ho za to. Bohužel každý někoho odsuzuje. A lituju toho, že jsem to i já, ale už neodsuzuju tolik jako dřív.

  Tímhle článkem chci prostě jenom říct následující:

  • Každý ať si nosí co chce - hlavně ať nechodí nahý.
  • Ať si každý myslí a říká co chce - Česko má být svobodná země, nevládnou tady komunisti jako dřív, máme volnost!
  • Ale abychom se tou volností nezničili, musíme se chovat k ostatním s úctou a oni k nám taky.
  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (34)

  klobáska v něm napsal:

  „Móda je kolísání mezi touhou nosit to, co všichni ostatní, a touhou nosit něco, co nemá nikdo jiný.“ (Václav Dušek)

  Příspěvek z 7. listopadu 2017 v 15:20.
  AnezkaB v něm napsala:

  Mě je fuk, jak se kdo oblíká. Jinak jsem kolem sebe neviděla nikoho, kdo by druhé odsuzoval za to, jak se oblíkají. Co si kdo myslí teda nevím, ale nikdo nic kolem mě nikdy nedal najevo. Tak ty lidi se asi objevují jen u vás, tady je naštěstí v tomhle ohledu klid:-) Já nosím co je pohodlné. Nic podle módy, ani podle nějakého zařazení. Protože i když někdo myslí, že se tím odlišuje, tak já si to nemyslím. I z těch různých skupin se pak lidi oblíkají pomalu stejně. Ale když jim to vyhovuje, ať si nosí co chtějí. Jde o to, aby se člověk v tom oblečení cítil pohodlně.

  dennisvet v něm napsala:

  Já chodím oblečená tak, co mi zrovna přijde pod ruku. Módu neřeším. Styl emo se mi líbí, ale emo nejsem.
  Jinak miluju punk - neoblékám se tak, ale žiju jím.