Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč je malý pes lepší než velký

  vydáno  •  Zvířata · Chovatelství · Rodina
  Kdekdo by řekl, že mít velkého psa je lepší, protože hlídá, ale já si to nemyslím. Mám doma taky pejska, ale malého - pražského krysaříka. Myslím si, že má ideální velikost a to už jen z toho důvodu, že se všude vejde.

  Pražský krysařík, © Miluše Böhmová

  Naše rodina hodně cestuje autem a proto nemůžeme mít velkého psa. Malý pejsek se vejde na prostřední sedadlo vzadu mezi mě a brášku, kdežto velký by musel jet v kufru.

  Taky se s ním dobře cestuje v městské hromadné dopravě. Dáme si ho buď to tašky, nebo jen na klín a nemusíme za něj platit jízdenku. A když se nám ho nechce nechávat samotného doma, můžeme si ho v podstatě vzít kamkoliv s sebou.

  Je maličký, všude se vejde a nikomu nikde nevadí. Výhoda malého pejska je také v tom, že sní mnohem méně než velký pes a také po něm není zdaleka takový nepořádek.

  Pražský krysařík

  Více zajímavostí o plemeni pražský krysařík najdete v atlasu psů na Hobby.cz nebo na webu www.prazsky-krysarik.cz
  Pouze bych upozornil na to, že kvůli tomu, jak je pejsek malý, je mu v zimě více chladno a musí se mu na zimní měsíce pořídit psí obleček. Více se o oblékání psů v zimě dozvíte v článku na Hobby.cz - Módní oblečky se nehodí pro každého psa

  Jestli také chcete mít psa, tak vám doporučuji malého. Jediná nevýhoda je v tom, že pokud máte zahradu, může vám utéct pod brankou nebo pod plotem.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 20. března 2011 v 17:50.
  Smíšek-Jakub v něm napsal:

  Reakce na _Wittie_:

  Souhlasím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Příspěvek z 20. března 2011 v 17:49.
  Smíšek-Jakub v něm napsal:

  Reakce na denča9:

  Ten můj vůbec neštěká a mimochodem jsem autorem toho článku. Takže píšu o tom pejskovi ze článku je fakt super ne jako ten VELKÝ a HNUSNÝ. Táta ty velké nazval hnusní smradlavý čokly.

  Příspěvek z 20. března 2011 v 17:44.
  Smíšek-Jakub v něm napsal:

  Reakce na DieHappyBand:

  No to teda na 100% pravdu mám, protože ti malý jsou daleko, daleko, daleko, daleko, daleko, daleko, daleko, daleko, daleko hezčí a lepší. Ten článek píšu jen proto, aby se vzpamatovali ti co furt se smějou tomu, že má někdo malého psa. Ale to je jen žárlivost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§