Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč je tolik hudebních skupin?

  vydáno  •  Kultura · Hudba
  Když se podíváme na alíkovské nástěnky, najdeme tam hodně nástěnek o hudebních skupinách, v posledních měsících například o skupině Tokio Hotel, nedávno byly v kursu zase nástěnky o skupině Linkin Park, také bývaly nástěnky o skupinách Lunetic, Kelly Family a podobně,o kterých už se dnes moc nemluví. A někdo by se mohl zeptat: Proč je vlastně tolik hudebních skupin a proč existují i skupiny, které se mi vůbec nelíbí, hrají mizerně a jejich členové vypadají jako strašidla?

  Tokio Hotel - Turné k albu Zimmer 483, ČEZ Arena Ostrava (7. dubna 2007), © Jaroslav Ožana

  Problém je v tom, že lidé jsou různí a každému se líbí něco jiného. Někdo má radši růžovou barvu a někdo tmavozelenou; někomu se víc líbí dechovka a někomu rock. A tak to prostě je a nedá se s tím nic dělat a ani by to nemělo smysl. Zatímco matematika platí pro všechny stejně a dvě a dvě jsou, nebo by měly být, pro každého čtyři, tak prostě věc vkusu, to, co se komu líbí a co ne, je u každého jinak.

  A proto i umělci, ať už malíři, sochaři nebo hudebníci, tvoří zejména pro ty, kterým se jejich tvorba líbí. Stejně jako cukráři dělají hlavně pro ty, kteří jsou na sladké, a řezníci hlavně pro ty, kteří mají rádi maso, tak hudební skupiny hrají hlavně pro ty, kterým se jejich produkce líbí.

  Je to celkem logické, každá skupina má nějaký okruh fanoušků, těžko si lze představit, že by se všem lidem líbila jedna hudební skupina, to by se ani všichni nevešli na její koncert. Takže není nic jednoduššího, když každý bude poslouchat tu skupinu, která se mu líbí, a těch, které se mu nelíbí, si prostě nebude všímat.

  Další věc je, že významnou část publika zaujme ten, kdo je něčím výrazný, kdo se nějak odlišuje. Třeba má nějaké zvláštní oblečení nebo účes a podobně. Ale pokud to není urážlivé a pokud nikomu neubližuje, tak na tom není nic špatného. Ano, v dobách, kdy jsem chodil do školy, se hlídalo a trestalo, jestli někdo nemá moc dlouhé nebo krátké vlasy. Ale to je dávno. A jestli se například zpěvačka s modrými vlasy svým fanouškům líbí, tak proč by je neměla.

  A proč tady takové samozřejmosti, které ví každý, vlastně píšu? Jak jsem již uvedl, každému se líbí jiné hudební skupiny, tak to prostě je, a každý má právo poslouchat ty hudební skupiny, které se mu líbí.

  Jestliže se tedy někomu líbí jiná hudební skupina než nám, nebudeme ho kvůli tomu urážet, ani nebudeme urážet tu jeho oblíbenou skupinu a nebudeme o ní říkat, že vypadají jak strašidla a kvičej jak prasata. Stejně tak jako si nepřejeme, aby někdo urážel nás a naše oblíbené hudební skupiny.

  Pokud se nám nějaká hudební skupina nelíbí, tak nebudeme chodit na její koncerty a nebudeme si kupovat její cédéčka, ale nebudeme urážet tu skupinu a už vůbec ne její fanoušky.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 7. října 2008 v 15:35.
  Shinča v něm napsal:

  Cinema Bizarre jsou nej!

  Já taky souhlasím..Vůbec nechápu že mě kvůli tomu co poslouchám v mém případě Cinema Bizarre urážejí..Kvůli CB sem se i poštěkala s mojí dříív nejky kamí Dominikou kvůli tomu že ona má ráda Avril L. a já zase CB takže jsme se pohádali a už se spolu ani nebavíme (naštěstí),jako nechápu že mě musej všichni ve škole pomlouvat za to i jak vypadam a co prostě poslouchám za hudbu oni taky poslouhají určitě něco co se nelíbí mě ale jim jo a nenadávám jim..Tak nechápu proč maj oni furt nějaký důvody mi věčně nadávat či mě pomlouvat jedinná moje nejky kamí ze třídy stojí při mě a nepomlouvá mě,ale ostatní co jsou proti mě a proti mojí kamí Ivče nám nadávají tedy spíše jenom mě páč sem jako první přišla do školy s tím,že mám neeew nejky hudební skupinu Cinema Bizarre..a pak to začlo...ostatní ze školy mě začli pomlouvat začali pomlouvat Cinema Bizarre jaký to jsou hnusný děvky atd atd...jedinná moje nejky kamí ze tříd Ivča stála a ještě furt při mě stojí a není s těma kterým se Cinema Bizarre nelíbí...

  Příspěvek z 4. srpna 2008 ve 12:37.
  billinekkaulitz v něm napsal:

  souhlasím!!!!

  souhlasím s tebou!!!anti nechápu!!!1011

  Příspěvek z 4. srpna 2008 ve 12:36.
  billinekkaulitz v něm napsal:

  souhlesím