Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč jsem se netěšila na mistrovství světa?

  vydáno  •  Sport · Zima
  Nyní se koná mistrovství světa v Liberci. Skoro všichni se na něj těší. Netěší se na něj jen ti, kteří u něj přímo bydlí. Proč?

  Zasněžování lyžařského areálu ve Vesci, © Zdeněk Soudný

  Už asi tři roky bydlím ve Vesci. Doposud se mi tu líbilo, ale teďka je tu mistrovství světa, a nejradši bych se na tu dobu někam odstěhovala. Přijde vám to asi trochu jako hloupý nápad, když blízko toho mistrovství bydlím, a můžu předstírat, že jdu na procházku, a přitom si prohlédnu nejlepší lyžaře světa. Jenže jsou tu i jiné, horší věci:

  Před mistrovstvím světa nám každý den, kdy bylo aspoň -2 stupně Celsia nebo méně, hučela sněhová děla. Bylo na to spoustu stížností, protože sněhová děla hučela i přes noc, a lidi, kteří bydlí v domech blízko konaného mistrovství, nemohli spát. Ten hluk šli změřit i hygienici, ale v ten den zrovna ten zvuk ze sněhových děl snížili. Já naštěstí nebydlím přímo u toho, takže mi to naštěstí nebránilo usnout.

  Většina Vesce je pro auta uzavřena, a pouštějí jen rezidenty (ty, kteří tam bydlí). Trochu mně zaskočilo, že toto prohlášení dali, a pak že ty zákazy vjezdu na většině míst nikdo nehlídá. A když jo, je tam kolona!

  Také mi vadí, že všichni kolem toho dělají takový rozruch. Všude visí plakáty Liberec- Město pro každého.

  Jen jedna jediná věc je na tom, podle mne, dobrá. A to, že autobusy tu jezdí zadarmo a častěji... Ale zkuste to posoudit s těmi zápornými věcmi. Tak co, pořád si myslíte, že MS je super?

  Vizitka autorky článku na Alíkovi - Petuliiiinka

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 23. února 2009 v 16:46.
  janda141 v něm napsal:

  liberec,mistrovstvi sveta

  mmm, mno, tak ja bydlim v liberci ae ne zase tak blizko ve vesci!!!
  ae stejne jestli je mistrovstvi bo nn, tak to neresim!
  me je to celkem fuk!!!

  Příspěvek z 22. února 2009 v 17:40.
  králičisko v něm napsal:

  Reakce na Petuliiiinka:

  přišli ti zadarmo? my jsme se tam chtěli jet z Taťkou podívát. jenomže když jsme zjístili že jenom když chceš stát v lese tak platíš 500a více korun tak jsme to vzdali. 7

  Příspěvek z 22. února 2009 ve 12:02.
  Petuliiiinka v něm napsal:

  Vstupenky na MS

  No, mě tedy přišly ty vstupenky na MS zadarmo, ale stejně tam nepujdu. Celá naše rodina doufá, že se to mistrovství světa nějak překazí, nebo že na něj přijde málo lidí. Od táty jsem se dozvěděla, že prodat vstupenky na MS byl docela problém25