Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč jsou na světě války?

  vydáno  •  Vztahy
  Jak začít? Upřímně, v době kdy celý konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem začal, nepřikládala jsem tomu velkou váhu, prostě jsem si nevšímala, nesledovala. Ale konflikt se neuklidnil, pokračoval a už se to nedalo přehlížet, všude se o tom mluvilo a přestala to být „sranda“.

  Ukrajinský tank T-64BV zasáhla podkaliberní střela do čelního pancíře korby. Tank i posádka přežila., © autor neznámý, převzato z Lostarmour.info

  Nyní už o konfliktu čtu zprávy a zajímám se, ale snažím se nad tím moc nepřemýšlet. Ne, že by mě to nezajímalo, nebo bych tomu nepřikládala dostatečně velkou váhu, právě naopak. Bojím se pomyslet na to, že by Rusko zabralo Ukrajinu a pokračovalo dál.

  Moje babička, která zažila druhou světovou válku, mi o ní mockrát vyprávěla, bylo to strašné a to i přes to, že v Československu neprobíhali nesilnější boje. Také představa toho, na jaké úrovni jsou nyní už zbraně, je hodně děsivá.

  Nejděsivější je pro mě ale představa, že by můj taťka nebo přítel museli povinně narukovat, bojovat za Česko. To, že by tam mohli a pravděpodobně přišli o život nebo se jim něco stalo, nebo také zbytku mé rodiny, mým přátelům nebo mně. Samotná představa celých těch hrůz, všeho zničeného, všeho nedostatek, mi nahání velký strach.

  Jen doufám, že se to celé nakonec nějak diplomaticky vyřeší a nedojde k těm nejkatastrofičtějším scénářům. Z duše si přeji něco takového nikdy nezažít a věřím, že toto platí o všech lidech. Kéž by si to v sobě takto srovnali i všichni ti, co tam dobrovolně vyvolávají konflikty i ti, kteří to těm, kteří bojují nedobrovolně, přikazují.

  Všech lidí, kteří musí kvůli válce trpět, a nejen ve sporu Ukrajiny a Ruska, je mi velmi líto.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 20. března 2015 v 16:38.
  StanleyUs v něm napsal:

  Rusko=Hitler

  Rusko je mnohem větší hrozba než terorismus. Sice muslimští radikálové mučí a vraždí jak křesťany, židy, kurdy, jezídy, šíty Evropany, ale stejně pořád, i když má Islám v hodně zemích násilnou převahu, není to hrozba až taková pro Evropu, jestli tu budou v Evropě fungovat tajné služby, pak nehrozí přímá intervence teroristů, protože i kdyby každý den někde v Evropě docházelo k útokům radikálů, pořád to není tak velká hrozba jako Rusko. Rusko lže, posílá tajně své vojáky na Ukrajinu, u nás je spousta ruských špionů, Rusko má velmi pod kontrolou média a šíření své propagandy do Evropy, načež mnoho lidí v ní uvěřilo, takže kdyby došlo jako, že někdy dojde k Ruské intervenci do Evropy, pak bude mít Rusko mnoho simpatií zde v Evropě a hlavně v ČR a na Slovensku, což pro nás by znamenalo, že náši lidé by nás zradíli a budou bojovat proti nám vlastní lidé, kteří se přidali k nepříteli, kdež to Islám není v Evropě až tak populární, takže lidé by se k němu nepřidávali, kromě násilnějších muslimů, zde žijících, ovšem ne asi všichni.

  Příspěvek z 23. února 2015 v 17:43.
  hvězda25 v něm napsala:

  Reakce na multicz:

  PRAVDA!!!4

  Příspěvek z 23. února 2015 v 16:30.
  multicz v něm napsal:

  Víc se bojím Teroristů

  Rusko a Ukrajina je proti Teroristům (Islámu) nic , Každý člověk uzná že je lepší Ukrajina a Rusko než teroristi který rači udělá sebevražední atentát než aby se vzdálí ,