Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč kopírujete?

  vydáno  •  Internet
  Opravdu nechápu, proč někteří z vás kopírují články. Čeho tím dosáhnete? Pokud budete kopírovat články, tak se to stejně Alík dozví a pak vám odečte bodíky. Je jedno, že nejste nějací spisovatelé a že vám psaní článků moc nejde...

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Je mnohem lepší, když článek napíšete vlatními slovy, než když ho zkopírujete nebo opíšete z jiného webu. Teď si představte, že by ten váš článek nikdo nečetl, protože už ho četl desetkrát na jiných stránkách. Navíc mně třeba nejde o to, abych dostala bodíky, ale hlavně o to, aby si můj článek někdo přečetl.

  Kopírování = kradení?

  Kopírování článků je nejen nespravedlivé vůči jejich autorům, ale i trestný čin. Čti: Malá exkurze do světa paragrafů - aneb krást se nemá. Ani texty!

  Představte si, že jedna spisovatelka či jeden spisovatel napíše knihu a ostatní spisovatelé a spisovatelky začnou tu knihu opisovat. Vyrojila by se spousta knih se stejným názvem a stejným obsahem, ale každou by napsal jiný spisovatel či spisovatelka. To by byl asi pořádný zmatek. Třeba kdybyste tu knihu měli  přinést do školy, každý žák by v ní měl jméno jiného spisovatele a paní učitelka by se zeptala, kdo ji napsal?

  Když kopírujete články, tak si dáte pořádnou práci, než nějaký dobrý článek najdete, a ještě ke všemu ho Alík nedá do Alíkovin a odečte vám bodíky, protože je zkopírovaný.

  Když si ale ve volném čase sednete k papíru, vezmete tužku a začnete psát, pak to přepíšete do počítače a pošlete, budete mít větší šanci, že Alík váš článek zveřejní a ke všemu ještě dostanete bodíky!

  Doufám, že jste se vy, co kopírujete, ponaučili a že s tím přestanete.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (25)

  sindy19 v něm napsala:

  Co kecáš?

  ona kecvá, nevěřte jí my jsme spolu žádné referáty nepsaly, protože i je píšu vždy sama.

  Příspěvek z 2. července 2009 v 16:25.
  skery12 v něm napsal:

  proč to vadí

  11nechápu proč to vadí když píšete třeba referát (nevěřim že ste ho nikdy nepsali)
  tak určitě opisujez internetu navíc jednou sem si skusila udělat blog úplně sama a věřte tomu nebo ne za dva dny sem to vzdala protože to prostě nešlo, taky nevěřim že ste nikdy nic neskopírovali když ste něco psaly moje kamarádka která to psala trochu přehání vím totiž že sme spolu pracovaly na dvou referátech a že přesně věděla co a kde máme hledat

  takže nemusí dělat andílka24

  Příspěvek z 4. května 2009 ve 12:46.
  Profion999 v něm napsal:

  Reakce na denyv:

  Tak když si na blog něco zkopíruješ, tak není zas tak špatný napsat pod ten článek
    Zdroj: http://link.cz