Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč lidé kopírují?

  vydáno  •  Internet
  Projíždím blogy, hledám různé informace. Vždy narazím nejméně na deset blogů, na kterých je úplně stejný článek. To mě vždy pořádně naštve. Sice mi do toho nic není, ale vy byste měli radost, kdyby někdo zkopíroval váš pracně napsaný článek či vyfocené fotografie?

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  K čemu to je? K čemu je blog, když na něm máte cizí články? Kdyby toto dělal každý blog, daleko bychom se asi nedostali.

  Spoustu lidí si na fotky dává různé podpisy svých blogů, ale jak podepsat článek? I z fotky dnes kopíráci klidně vymažou popisek, aby nikdo nic nepoznal. Neexistuje už téměř nic, jak bychom se takových zkopírovaných blogů zbavili. Občas také narazím na blogy, které končí jen proto, že od nich někdo ustavičně kopíruje. Na jednom blogu jsem dokonce viděla ikonku soutěží z Alíka. Jestli se tomu člověku ikonka zalíbila, nebo ji tam jen tak šoupl, nevím. Ale rozhodně se to tak nemá dělat.

  Zejména kreslené obrázky totiž dají velkou práci, třeba i několik hodin, i když se to nezdá. Objevila jsem třeba hned několik napodobenin komiksu Folmíci. Je také lidé kopírují. 

  Vždy, když budete chtít něco zkopírovat, ať už z blogu či webových stránek, raději požádejte o svolení autora a uveďte zdroj. Nikdy není lehké vytvořit vlastní nápad, takže vezměte v úvahu, zda vůbec budete něco kopírovat. A navíc, vy také určitě máte nějaký originální nápad, tak proč ho nezpracovat? Určitě jste někdy vymysleli něco, co by se v mozku jiného člověka nezrodilo. Ať už je to postavička, nebo třeba povídka, vezměte papír a začněte tvořit. Pokud se vám povede svůj nápad zpracovat, publikujte ho na blogu a čekejte, zda se lidem vaše tvorba zalíbí...

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 4. července 2011 v 16:24.
  kukkik v něm napsal:

  Snadné

  Tyhle rádoby blogy jdou velmi jednoduše zničit, a sice tak, že je nahlásíte provozovateli daného serveru. Konečné rozhodnutí ale závisí stále na něm

  Příspěvek z 1. července 2011 v 19:38.
  -karkulka v něm napsala:

  Reakce na Titanic00:

  proč?

  Příspěvek z 1. července 2011 v 19:37.
  -karkulka v něm napsala:

  Reakce na bycaki:

  máš úplnou pravdu.