Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč miluji hokej

  vydáno  •  sport
  Jako malá jsem chtěla hrát hokej. Ale kde? A navíc to hodně stojí. Takže se na něj chodím jen dívat. Hlavně na Bílý Tygry, znám se s hokejisty.

  Bílí Tygři Liberec, © MAFRA

  Hokej je celosvětově známý, je to nejlepší a nejrychlejší hra na světě. Zajímá mne NHL, ta se hraje spíše v noci. Pak KHL, tam jsou běžné ruské týmy a pak slovenská a česká extraliga.

  Ten pocit, když od rána čekáš na svůj oblíbený tým klidně až do noci a pak se raduješ, že vyhraje. Za to čekání to stojí. Když dá tvůj oblíbený hráč gól nebo vydře postup, máš radost. Chce se ti brečet, když vidíš hráče, jak se radují. A nebo když tvůj tým vyhraje Stanley Cup, Masarykův pohár nebo Gagarinův pohár, máš slzy v očích a říkáš si, ten tým je pro mě všechno, je to moje láska, je to můj život. Když se ti třeba zraní tvůj nejoblíbenější hráč a leží tam na ledě, máš o něj strach, brečíš a říkáš si hlavně, aby byl v pořádku.

  A ten pocit, když hráč dobře zabrání gólu! Nejlepší je ta atmosféra, co zápasům dodávají fanoušci týmů. Hlavně když jsi v kotli. Vyřveš si hlasivky a  pak nemůžeš mluvit. Když jsi na hokeji, zapomeneš na všechny problémy... To je neuvěřitelná věc, co s tebou hokej dělá.

  Někdo už má absťák, protože se strašně těší na novou sezónu. Jsou to emoce. Na hokeji se mi líbí hlavně bitky a když si můžeš zakřičet: ,,Dej ho! Dej ho!“ Psala bych tu do rána.

  Hokej je pro mě vše, láska, srdce. Je i bolest, když ti vypadne tým a nebo je vyřazený. Máš radost z každého gólu.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 10. února 2015 v 16:40.
  BarbaraChrostík v něm napsala:

  Sparta

  Ahoj, minulý týden jsem byla v O2 areně na derby mezi Spartou a Slavií. Moc jsem si to užila a jsem ráda, ze Sparta vyhrála . Celkem dali 9 gólů, Slavie 4. Fandite víc Spartě, nebo Slavii?

  Příspěvek z 9. února 2015 ve 23:16.
  Kábéčko v něm napsal:

  hokej

  Chodila jsi na zápasy Lva Praha v KHL?