Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč mne baví chodit do skauta

  vydáno  •  volný čas venku · skauti
  Není to jenom o učení šifer, uzlů, značek. Je to o výletech, poznávání nového nepoznaného, učení, rozvíjení a nekonečného přátelství, které je mnohdy tak silné, že máte pocit, že jste pravými sourozenci. I několik dní mezi schůzkou a výletem se vám zdá jako nekonečná propast, protože vám tihle lidé nahradí rodinu. O čem to vlastní píšu? Přece o svém skautském oddílu!

  © Ota Bartovský, MAFA

  Moje mateřské středisko sídlí v Braníku. Jmenuje se Trilobit a je to v loděnici, takže máme možnost jezdit na pramicích po Vltavě a užívat si tak další zábavu. Na zdi v klubovně máme namalovaný výjev z Knihy džunglí. Celá naše klubovna působí moc hezky, mně se v ní tedy moc líbí. V šatně, která je rozdělena na holčicí a klučičí, máme skříňky, do kterých si dáváme své věci.

  Skládání puzzle v podobě lilie - skautského znaku.

  Schůzka začíná okolo páte hodiny, kdy se sejdou všechny tři oddíly a hraje se zahajovací hra, za kterou získáváme tak moc cenné body do celoročního bodování. Po hře se rozdělíme na oddíly a každý oddíl dělá něco jiného: učíme se třeba šifry, uzly, nebo jenom hrajeme nové a zajímavé hry.

  Občas bývá i jiný program, při kterém něco vytváříme, drháme nebo barvíme vajíčka na Velikonoce. Ale nemusí být Vánoce, aby se vyráběly dárečky pro rodiče. Tvoříme, i když není nějaká extra událost. Snažíme se pořád něco učit, třeba skládání papíru.

  Po takovémto programu je sauna a po sauně večeříme. Každý sní svou svačinu a nakonec máme povídání, kde se říkají všechny důležité věci. Poté někdo zůstane v klubovně a uklízíme po schůzce. Jednou ročně je i taková nezvyklá schůzka, kde se hrají scénky a jí se domácí cukroví, dávají se dárečky a vlastně se všichni členové oddílu sejdou.

  Nejbližší skautská klubovna.

  Máme zajímavé výlety, jednodenní i dvoudenní, nejenom po okolí Prahy, ale kam nás nohy zrovna zanesou. Na výletech jenom nechodíme, ale také jsou oživeny nějakou zábavou. Podle mě nejlepší akcí je drakiáda s rodiči - tedy pouštění vlastnoručně vyráběných dráčků. Jezdíme i na hory a tábory.

  Tábor je tím nejdůležitějším v celičkém roce. Celý si ho stavíme vlastnoručně a přežíváme i samostatně: sami si vaříme, hlídáme v noci a také hrajeme celotáborovou hru, která vždy bývá pestrá a většinou si každý užije plno zábavy. Máme i bojovku a tři táborové ohně, u kterých sedíme, zpíváme, hrajeme velice vtipné scénky a uprostřed programu přijde perla - koláč.

  Jak najít oddíl?

  Je jenom na vás, jestli se chcete připojit k nám skautům. Existuje plno kluboven, oddílů a středisek, které pořád hledají nové členy. Informace najdete na www.skaut.cz. Moje středisko má adresu www.trilobit.cz. Přijďte se k nám podívat!

  Fotografie u článku jsou pouze ilustrační a doplnila je redakce z archivu.
  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (35)

  Příspěvek z 28. března 2012 ve 20:24.
  povidlo1 v něm napsal:

  skaut

  Jak jde videt nazory na clanek se ruzni... Ja si myslim ze kdo zacal se skautem jako dite a chytlo ho to, tomu to vydrzi, ale kdo zajde ve dvanacti na dve schuzky a nedopracuje se ani k vyprave tezko k teto skupine prilne.

  Příspěvek z 3. března 2012 v 18:17.
  shet v něm napsal:

  nnn

  Skaut je opravdu super moc mě bavi chodim tam 3 roky ale nejlepší jsou tábory16121

  Příspěvek z 11. ledna 2012 v 18:22.
  Vanduška v něm napsal:

  Reakce na 10Alex10:

  to mně má zajímat???