Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč nemám ráda Vánoce

  vydáno  •  Vánoce · Rodina
  Dárky, Santa Claus (který pomalu ale jistě vytlačil našeho Ježíška), světýlka, cukroví... To všechno patří k Vánocům. Bohužel, v posledních dvou letech pro mě Vánoce znamenají kromě nezaměnitelné atmosféry taky stres, přetvářku a lítost.

  Ilustrační fotografie, © Profimedia.cz

  Ptáte se proč? Je to celkem jednoduché. Za normálních okolností se k sobě lidé (a to myslím i u nás v rodině) chovají chladně, lhostejně, ale na Vánoce jako by se snad všichni naplnili láskou, kterou musí rozdávat všude okolo.

  Komedie, která se opakuje každý rok a kterou jsem donedávna ještě vůbec nevnímala. Povečeříme jednou za rok u jednoho stolu, rozbalíme si dárky (ve kterých je stejně většinou kosmetika, oblečení nebo jiné praktické věci) a pak nastane divné prázdno doprovázené pohádkami v televizi, které už jsme stejně všichni viděli stokrát.

  Netvrdím, že nejsou rodiny, kde to takhle nefunguje. Kde se k sobě všichni chovají hezky celý rok. Ale určitě se mnozí z vás v mých názorech poznáte. Copak k tomu, abychom někomu dali dárek, potřebujeme nutně nějaké komerční svátky? V dnešní době ano. A ještě ty dárky musí být co nejhodnotnější, protože čím dražší, tím více toho člověka máte rádi. Jinak to nejde. Tečka.

  Nezbývá mi (a jiným mně podobným) než se těšit, až dokončím školu, odstěhuju se a svátky si budu slavit po svém. To znamená nejlépe nijak. Rázné rozhodnutí, ale vyhovovalo by mi to. Do té doby budu muset přesvědčivě hrát to divadlo, tak jako miliony dalších lidí na celém světě... "Šťastné a veselé!"

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 200)

  Příspěvek z 22. března 2012 v 18:41.
  zuzkah13 v něm napsala:

  Reakce na Lussy:

  A co že je to přetvářka, sice je ale příjemná, lidé jsou alespoň jednou k sobě hodní a jestli doopravdy nebo to jen dělají je jedno. Prostě je to příjemný pocit, sice povině a uměle udělaný. Ale určitě je lepší umělá radost než pravá naštvanost a zlost.

  Příspěvek z 22. března 2012 v 18:37.
  zuzkah13 v něm napsala:

  Nesouhlasím

  Článek je hezky napsany, ale vubec s nim nesouhlasím. Neslavit Vínoce a Nový rok...to bych asi nepřežila. Mě se líbí, že se jednou za dlouhou dobu lidé chovají k sobě slušně, dávají si dárky a usmívaji se a mají dobrou náladu. Nic proti autorce, ale podle mě tímhle chováním rodině která má svátky ráda dost kazíš náladu. Taky nějake přehnané 100 zvyky nemusím, ale jinak svátky mám moc radá právě s dárkama a dívánim se na telivizi a hezkou náladou.

  Příspěvek z 4. března 2012 v 19:24.
  VeRRoNiCzzkA v něm napsal:

  Mám naprosto jiný názor

  Vážně si mslím že se svím blízkím NEMUSÍ kupovat nic drahého... stačí když chodíte ně nějáký kroužek např.keramika,malování,výtvarka apod. stačí když jim něco na kroužku vyrobíte na keramice třeba malý keramický stromeček a vyglazurujete ho na zeleno s kuliček uděláte ozdoby a naglazurujete na červeno. na výtvarce stačí malé přáníčko se skládacím stromečkem... nebo něco podobného nemylím si že jim musíte kupovat dražší věci čím víc je máte rádi samozřejmě ten kdo na žádný takový kroužek nechodí stačí abyste před stromečkem zaspívali a eventuelně koupili i něco malého... Protože na vánocích je hlavní to, abyste byli celá rodina pospolu...2516